ورزشی

عابدزاده و مهدی طارمی؛ سوتفاهم در ترجمه

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1739524/56

زمان: 16:05  
1399/12/05

بازدید: 80,322

یک سوءتفاهم پیش از ضربه پنالتی

روزنامه اوژوگو در گزارش جالبی نوشته است که صحبت های سرجیو کونسیسائو باعث یک سوتفاهم و تغییر پنالتی زن پورتو شده است.

به گزارش “آلانه”، پورتو دو شب پیش و در هفته بیستم رقابت های لیگ برتر پرتغال مهمان ماریتیمو بود. این دیدار که صحنه تقابل مهدی طارمی با امیر عابدزاده و علی علیپور بود، با پیروزی پورتو به پایان رسید هر چند که با توجه به جایگاه ماریتیمو در جدول انتظار می رفت بازی آسانی در انتظار آبی و سفیدهای بندر باشد اما چنین نشد و آنها به لطف پنالتی ثانیه های پایانی به برتری دست یافتند.

در این دیدار مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو در دقیقه 14 زمینه ساز گل اول پورتو بود. پاس خوب او به متئوس اوریبه منجر به گل نخست آنها شد اما در ادامه ماریتیمو کار را به تساوی کشاند و این نتیجه تا دقیقه 93 نیز پا بر جا بود تا اینکه در این لحظه اوتاویو از روی نقطه پنالتی گل برتری پورتو را به ثمر رساند.

در لحظه اعلام پنالتی، ابتدا مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو برای زدن ضربه پنالتی اقدام کرد اما در نهایت توپ را به اوتاویو داد تا او دروازه حریف را باز کرده و پورتو را به سه امتیاز شیرین برساند اما اکنون روزنامه اوژوگو پرده از راز یک سوتفاهم برداشته که مانع از گلزنی طارمی در این دیدار شده است.

 

 

 

 

این روزنامه نوشته است که «طارمی در حال آماده کردن خود برای ضربه پنالتی بود. کونسیسائو سرمربی پورتو با فریاد بلند به اوتایوو گفت: “به توپ دوم توجه کن”. این هافبک تیم پورتو پیام سرمربی را خوب متوجه نشد و از بازیکن ایرانی خواست توپ را به او بدهد؛ هرچند که هم تیمی‌های مهدی توپ را به او برای پنالتی داده بودند اما او سرانجام منصرف شد.»

ظاهرا کونسیسائو از اوتاویو درخواست کرده است که در صورت از دست رفتن پنالتی توسط طارمی، مراقب توپ برگشتی باشد ولی بازیکن پورتو پیام سرمربی را اشتباه برداشت کرده و با گرفتن توپ از طارمی، خودش پشت این ضربه پنالتی ایستاد و آن را نیز وارد دروازه کرد.

 

 

 

 

به هر حال صحبت های سرمربی پورتو باعث این سوتفاهم شد تا مهدی طارمی از یک دوئل تمام ایرانی با امیر عابدزاده در لیگ پرتغال بازبماند. طارمی در لیگ این کشور 9 گله است و صحبت های کوسیسائو باعث یک سوتفاهم شد تا تعداد گل های او دو رقمی نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا