ورزشی

حملات بی جواب آجورلو در شب غیبت علی کریمی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در شرایطی که علی کریمی با ارسال نامه ای به صداوسیما از حضور در جمع کاندیداها خودداری کرده بود، حضور سه نامزد انتخاباتی در برنامه فوتبال برتر که به صورت ضبطی تهیه شده و روی آنتن می‌رفت مجادله و بحث خاصی  را پیرامون خود ایجاد نکرد.

 

در این برنامه نامزدها در شش محور برنامه های خود را اعلام کرده و سپس میثاقی در زمان 5 دقیقه از آن ها سوالات چالشی پرسید و در نهایت هم خود آن ها در یک زمان 5 دقیقه ای آخرین صحبت های خود را در درباره انتخابات و شرایطش به زبان آوردند.

 

آن‌چه که در این میان جالب توجه بود، فضای محترمانه بین هر سه نامزد و اداره این مناظره توسط میثاقی با دردسری کاملا اندک بود، اگرچه مصطفی آجرلو مدیرعامل سابق باشگاه پاس که در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و حضور محمد علی آبادی در ریاست سازمان تربیت بدنی چالش هایی با او داشت، کیومرث هاشمی را چند باری مورد خطاب جملاتش قرار داد اما این معاون سابق تربیت بدنی هرگز به این چالش ها پاسخ نداد.

 

شاید و به همین دلیل هم مناظره شب گذشته آنچنان گرم از کار در نیامد و بازتابی آنچنانی در فضای شبکه های اجتماعی نداشت. چرا که نامزدها سعی کردند در این برنامه همدیگر را زیر سوال نبرند.

 

* از بین نامزدها تنها مصطفی آجرلو با ماسک از ابتدا تا انتها حضور داشت و صحبت کرد.

 

 

* در این برنامه محمدحسین میثاقی از سه نامزد دعوت کرد که در صورت برنده شدن در برنامه هفته آینده وی حضور داشته باشند که از این جمع کیومرث هاشمی این پیشنهاد را نپذیرفت و گفت که اگر این اتفاق برای او رخ دهد، به یک هفته زمان بیشتر نیاز دارد تا با هیئت رئیسه به جلسه بنشیند.

 

* او در بخشی از صحبت هایش درباره نایب رییسی علی کریمی گفت که «چنین بحثی نبوده» و باوجود این که دوست دارد از همه ظرفیت ها استفاده کند اما فعلا باتوجه به این که این مسئله حاشیه ای است، وارد آن نخواهد شد.

 

* شهاب الدین عزیزی خادم در ارائه برنامه هایش بارها از کلمات انگلیسی مثل «زیرو تلرانس»، «پراگماتیسم» و… استفاده کرد.

 

 

* در بین صحبت های مطرح شده، بحث های کلیشه ای و مسائلی که گوش هواداران از آن ها پر است، به زبان آورده شد.

 

* شهاب الدین عزیزی خادم در قسمت آخر صحبت هایش گفت که در دوره گذشته فدراسیون فوتبال قربانی اساسنامه شده است.

 

 

* یک سوال میثاقی از عزیزی خادم درباره بهاروند و استفاده وی از سبد رای رییس سازمان لیگ بود که او در این باره گفت: «این مسئله کاملا طبیعی است که بهاروند باتوجه به حضور طولانی اش در هیئت ها، تعامل خوبی با آن ها داشته باشد» اما وی در نهایت به این سوال پاسخ نداد که آیا ائتلافی بین او و بهاروند وجود دارد یا نه؟

 

*آجرلو در پاسخ به این سوال که چرا بعد از یک دوره حضور در انتخابات فدراسیون چرا دوباره برای ریاست پاپیش گذاشته است، گفت: «من خیلی شجاع هستم» او سپس کنایه ای به بحث انتخاب سرمربی تیم ملی در زمان علی آبادی زد که با یک تلفن علی دایی را آوردند و با یک تلفن او را برداشتند.

 

* نوع نشستن سه نامزد اینطور بود که عزیزی خادم در بین دو چهره باتجربه تر از خودش قرار گرفته بود که به نظر می‌رسد تعامل و قرابت بین او و آجرلو بیشتر از کیومرث هاشمی است. آجرلو در پایان صحبت هایش ادعا کرد که در صورت رای آوردن از عزیزی خادم استفاده خواهد کرد. همچنین کیومرث هاشمی نیز در این صورت باید به او کمک کند. او گفت: «من حتما از کیومرث هاشمی استفاده می‌کنم اما به او می‌گویند که حتما از آجرلو استفاده نکن چون او دولتی است و آن ها تصمیم می‌گیرند!»

 

* باوجود غیبت علی کریمی نام وی بارها و بارها به زبان آورد و هر سه نامزد جملات مثبتی را درباره وی به زبان آوردند. از جمله مصطفی اجرلو که صحبت هایش را با این جمله به اتمام رساند: «علی کریمی خالق فوتبال است و باید در فوتبال حضور داشته باشد و این حسن اساسنامه است که راه را برای فوتبالی ها باز کرده است.

 

* کیومرث هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت انتخاب با کادر فعلی ادامه می‌دهد؟ گفت: «باتوجه به آشنایی دراگان اسکوچیچ با شرایط فوتبال ملی، در صورت انتخاب، او را به عنوان سرمربی تیم ملی حفظ خواهد کرد.»

 

 

* آجرلو در پاسخ به این سوال که آیا از شائبه دخالت در انتخابات می‌ترسد؟ گفت: «وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در این انتخابات گزینه دارند.» وی درباره این که گزینه هایشان چه کسانی هستند، تاکید کرد که دوست ندارد «علیه دوستانش که در این برنامه حضور دارند» صحبت کنند. اما منظور او و اشاره دستش کاملا واضح بود که چه کسی را نشان کرده است.

 

* عزیزی خادم در بخشی از صحبت هایش تاکید کرد که راه حل خوبی برای حل بحران بلوکه شدن پول های فوتبال ایران در فیفا دارد. او در لابلای صحبت هایش از سازمانی نام برد که زیر نظر سفارت سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران فعالیت می‌کند و با نامه نگاری می‌شود درباره آزادسازی شش میلیون دلار بلوکه شده در فیفا و ای اف سی اقدام کرد.

 

* کیومرث هاشمی در صحبت هایش تاکید کرد که فوتسال به زودی وارد المپیک می‌شود و باید سرمایه گذاری روی فوتسال باشد که در المپیک می‌تواند روی سکو هم برود.

 

* دو نامزد درباره موضوع حق پخش تلویزیونی صحبت کردند و تاکیدشان این بود که این مسئله را در فضای آرام با تلویزیون حل کنند. باتوجه به روسای قبلی هم در این زمینه تلاش بسیاری کردند، باید دید تلاش هر یک از این سه نامزد در صورت برتری در انتخابات به کجا خواهد رسید.

 

* آجرلو گفت: «مثل یک کاندیدای ریاست جمهوری در شش ماه گذشته برای حضور در پست ریاست فدراسیون برنامه داشته و تلاش کرده و به مسافرت رفته» است.

 

* عزیزی خادم در بخشی از حرف هایش اعلام کرد: با انتخاب یک تکنیکال منیجر برای تیم های پایه یک تحول تاریخی را در این عرصه رقم خواهد زد.

 

 

* کیومرث هاشمی از برنامه کاری خود در مناظره دیشب رونمایی نکرد و وعده داد که این کار را امروز انجام خواهد داد.

 

* مصطفی آجرلو تنها نامزد حاضر در برنامه بود که از علی انصاریان و مهرداد میناوند یاد کرد.

 

* آجورلو در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: فوتبال کارمند سازمان تربیت بدنی نمی خواهد ، مدیر شجاع می خواهد که بتواند تصمیم بگیرد.

 

* گفته می‌شود مصاحبه علی کریمی که قرار بود از طریق یکی از وبسایت های ویدیویی منتشر شود، مجوز پخش را دریافت نکرده و رایزنی در این باره ادامه دارد.

 

 

* آجرلو در بخشی از صحبت هایش در انتقاد از دخالت ها گفت: عزیزی خادم از من جوان تر است و آینده فوتبال است و از من چهار پیراهن کمتر پاره کرده و بی گناه تر است. هاشمی هم که مو سفید کرده، اگرچه از من کم سفیدتر است، حتما از من آدم بهتری است و به بهشت می‌رود. اما به خاطر این که یکی از ما سه نفر به فدراسیون راه پیدا کند، گناه نکنید؛ یک انتخابات فدراسیون فوتبال نیاز به این همه داستان ندارد.

 

* محمدحسین میثاقی مجری برنامه یکی دو بار به مهدی تاج رییس پیشین فدراسیون فوتبال کنایه زد و به طور مثال سفر اینفانتینیو و شیخ سلمان به تهران را هماهنگ شده با مسائل شخصی تاج قلمداد کرد.

 

شما هم میتوانید نظر خود در خصوص مناظره سه نامزد انتخاباتی اینجا بنویسید و با دیگران در این خصوص بحث کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا