سیاسی

آیت‌الله رئیسی عامل وحدت اصولگرایان برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است/ گزینه دوم اصولگرایان قالیباف است نه لاریجانی

حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز در گفت‌و‌گو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به بخشی از صحبت‌های حداد عادل مبنی بر رفتن شورای وحدت اصولگرایان به سمت علی لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، گفت: من خودم در شورای وحدت حضور دارم و باید بگویم که اصلا وارد موضوع تعیین مصادیق نشده‌ایم.

او ادامه داد: در حال حاضر بحث روی شاخص‌هاست و اینکه بتوانیم موضوع مشارکت حداکثری را در انتخابات محقق کرده و وحدت نیروهای انقلاب را هم محقق کنیم، تا به حال هیچ مصداقی در این باره مطرح نبوده و تا زمانی هم که شورای نگهبان صلاحیت نامزدها را اعلام نکند هیچ‌گونه موضع گیری در این باره نخواهیم داشت؛ بنابراین این مواردی که مطرح می‌شود بیش از هر چیز نوعی  گمانه زنی است که عمدتا یا به صورت پیش بینی و یا براساس نظر سنجی‌های صورت گرفته مطرح می‌شود.

کنعانی مقدم افزود: ممکن است که این موضوع در جامعه روحانیت مبارز و یا سایر احزابی که عضو شورای وحدت اصولگرایان هستند مطرح شده باشد، همانطور که نام آیت الله رئیسی مطرح شده؛ اما در حقیقت نام هیچ کدام از این افراد به عنوان یک تصمیم در بین آن خرد جمعی مطرح نیست.

دبیرکل  حزب سبز تاکید کرد: الان ساختار به گونه‌ای شده که اگر یک نامزد مورد توافق همه باشد وحدت شکل خواهد گرفت؛ برای مثال بر روی نام آیت الله رئیسی این وحدت وجود دارد، اما اگر او حضور پیدا نکند ما دچار یک سری رقابت درونی در بین اصولگرایان خواهیم شد.

او در پاسخ به این سوال که اگر آیت الله رئیسی به میدان نیاید آیا رقابت بین محمدباقر قالیباف و علی لاریجانی صورت خواهد گرفت، گفت: ممکن است این موضوع مطرح شود. اما موضوع این است که لاریجانی خود را وابسته به جریان اصولگرا ندانسته و نمی‌داند و ممکن است به صورت مستقل وارد انتخابات شود ، بنابراین بعید است که اصولگرایان تمام  قد پشت او بایستند و شانس حمایت اصولگرایان از قالیباف بیشتر از لاریجانی است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا