سیاسی

شیوه آموزش اعضای هیئت‌های نظارت به دلیل شیوع کرونا تغییر کرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار  مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان،  سیدحمیدرضا کاظمی رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در پاسخ به این پرسش که با توجه به شکل‌گیری هیئت‌های نظارت و لزوم آموزش افراد با توجه به رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با کرونا چه تمهیداتی برای آموزش اعضا پیش‌بینی شده است، گفت: در ادوار گذشته تیم‌های آموزشی وجود داشتند که در سفر به استان‌های مختلف اعضای هیئت‌های نظارت را آموزش می‌دادند. محتوای این آموزش‌ها هم مشخصا بر آگاهی دادن نسبت به قانون در انجام وظیفه نظارت است. اما با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده به واسطه کرونا، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی مانند گذشته وجود ندارد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا با این توضیح که ما زمان کافی برای اینکه بتوانیم افراد را در گروه‌های کم تعداد و با رعایت اصول بهداشتی آموزش بدهیم، در اختیار نداریم، افزود: به همین دلیل در هیئت مرکزی نظارت از همکاران خواسته‌ایم در کنار کلاس‌های حضوری، کلاس‌های آموزشی را به صورت محتوای تصویری و به صورت برخط فراهم کنند تا برای همه هیئت‌های نظارت در سطح کشور در دسترس باشد و در این دوره آموزش به این ترتیب انجام می‌شود.

کاظمی در ادامه در پاسخ به این پرسش که در این شیوه اطمینان از آموزش اعضای هیئت‌ها بر آموزش‌های ارائه شده و نهادینه شدن قانونمندی در انجام مسئولیت‌شان چگونه حاصل می‌شود، تصریح کرد: در دبیرخانه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مقرر شده که دو معاونت حقوقی – آموزش و معاونت استان‌ها کار آموزش را رصد کنند و پاسخگوی هیئت‌های نظارت در سطح کشور باشند.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف این معاونت‌ها این است که ببینند آموزش‌هایی که از طریق برخط ارائه شده تا چه حد پاسخگوی نیاز بوده و اگر کاستی یا ضعفی وجود داشته باشد، در صدد جبران و رفع آن برآیند. این معاونت‌ها رصد می‌کنند تا مطمئن باشند که آموزش‌ها تا پایین‌ترین رده‌های هیئت نظارت انجام شود و سوالات و ابهاماتی را که ممکن است برای افراد وجود داشته باشد، برطرف کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا