ورزشی

یوفا آماده تغییر ساختار چمپیونزلیگ

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، فرمت پیشنهادی جدید رقابت های چمپیونزلیگ در حال حاضر توسط یوفا در حال بررسی و مطالعه است. این نهاد اروپایی فوتبال باید باشگاه های فوتبال را متقاعد به حمایت از سوپر لیگ اروپا و پشتیبانی از این پروژه جدید کند.

 

برترین رقابت های باشگاهی یوفا قرار است به جای 32 تیم، با 36 تیم برگزار شود و تیم ها بر اساس سطح های مختلف گروه بندی شوند و تنها با حریفانی رو به رو شوند که در یک گروه با آنها قرار دارند. این به آن معنا است که تیم ها شانس بیشتری برای رسیدن به مرحله حذفی خواهند داشت.

 

هنوز در مورد تعداد مسابقات تصمیمی گرفته نشده است و تقویم بازی ها این اجازه را نمی دهد که دو بازی رفت و برگشت برگزار شود پس تنها یک دیدار بین تیم ها برگزار خواهد شد.

 

 

هشت تیمی که صدرنشین گروه خود شوند به مرحله حذفی صعود می کنند و هشت تیم بعدی به پلی‌آف خواهند رفت.

 

این فرمت جدید به این معنا است که تیم های بزرگ بیشتر با یکدیگر بازی خواهند کرد، اما همچنان با تیم های کوچکتر نیز رو به رو خواهند شد و ایده اصلی این است که همه تیم ها حداقل شش بازی با تیم هایی از گروه خود برگزار کنند.

 

بزرگترین نگرانی باشگاه هایی که از برگزاری مسابقاتی با فرمت سوپر لیگ حمایت می کنند، بخش اقتصادی آن است چرا که با این پیشنهاد چمپیونزلیگ به رقم پانصد میلیون یورویی که به برنده سوپر لیگ وعده داده شده، نمی رسد.

 

با افزایش تعداد مسابقات، مخصوصا بین تیم های بزرگ، درآمد حاصل از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات و بازاریابی افزایش خواهد یافت. این به آن معنا است که برنده مبلغی بیش از 100 میلیون یورو بیشتر از مبلغی که برنده فعلی چمپیونزلیگ دریافت می کند را به جیب خواهد زد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا