ورزشی

72 ساعت بعد از وعده 48 ساعتی در تراکتور؛ هنوز هیچ

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه؛ تراکتور در حالی نیم فصل اول را با هدایت مسعود شجاعی به پایان رساند که ابتدا قرار بود کاپیتان سرخ پوشان برای مدتی کوتاه به عنوان بازیکن-سرمربی فعالیت داشته باشد. شرایط اما به گونه ای رقم خورد که مسعود پذیرفت تا پایان نیم فصل به کار خود ادامه دهد. فشار زیادی در این مدت روی کاپیتان تراکتوری ها بود اما واکنش شجاعی به این فشارها، سکوت و ادامه کار بود. تراکتور با وجود فراز و نشیب های بسیار با یک برد روحیه بخش نیم فصل را به پایان رساند و عملکرد این تیم با در نظر گرفتن همه جوانب، قابل قبول بود.

 

در پایان نیم فصل اول، همان گونه که پیش از این نیز گفته شده بود، همه منتظر تعیین تکلیف سرمربی تراکتور بودند. ظهر روز سه شنبه علیرضا رحیمی از طریق اینستاگرام رسمی باشگاه تراکتور، از تعیین سرمربی تا 48 ساعت آینده خبر داد. مدت زمان این وعده روز گذشته (پنج شنبه) به پایان رسید. در حالی که امروز (جمعه) یک 24 ساعت دیگر هم از وعده معاون تراکتوری ها برای تعیین تکلیف گذشت نه تنها هنوز خبری نشده بلکه شرایط پیچیده تر از قبل هم شده است.

 

بازگشت به حالت کارخانه

 

تراکتوری ها در حالی مسعود شجاعی را به عنوان سرمربی خود انتخاب کردند که در کوران مسابقات قرار داشتند. شجاعی توانست خیلی زود با چند نتیجه خوب، هواداران را به ادامه راه امیدوار کند. رابطه نزدیک مسعود با مالک باشگاه، او را مصمم تر کرد تا این مسئولیت بزرگ را تا پایان نیم فصل ادامه دهد هر چند که خودش آن گونه که گفته می شود، تمایل کاملی به این کار نداشت. بلافاصله در پایان نیم فصل دو پلن برای تعیین تکلیف سرمربیگری تراکتور ارائه شد، پلن هایی که همه از جزئیاتش خبر داریم. طرح یاد شده با پشتوانه بر تداوم حضور شجاعی ارائه شد اما اتفاقات اخیر و اظهارنظرهای بحث برانگیز معاون ورزشی باشگاه در لایو اینستاگرامی صفحه رسمی تراکتور، به مانند دکمه بازگشت به حالت کارخانه عمل کرده و همه چیز را به نقطه اول سوق داد؛ لحظه ای که منصوریان از کار برکنار شده و تراکتور سرمربی نداشت…

 

حالا دیگر شجاعی هم نیست!

 

شجاعی که تا پیش از این مقابل تمامی هجمه ها سکوت کرده بود، در تمرین روز چهارشنبه اعلام کرد که دیگر یک بازیکن است و تیم را تمرین نداد. باشگاه بعد از اطلاع از این تصمیم بود که جدی تر از قبل پروژه یافتن سرمربی جدید را آغاز کرد؛ پروژه ای که زیرمجموعه یکی از همان دو پلن بود. با توجه به شرایطی که در موردش صحبت کردیم و با وجود اینکه یک روز هم از وعده تعیین تکلیف سرمربی گذشته، تراکتوری ها نه تنها سرمربی جدید خود را انتخاب نکرده اند بلکه، دیگر مسعود شجاعی را هم به عنوان کسی که پذیرفته بود تا انتخاب سرمربی، وظایف وی را بر عهده داشته باشد، در کنار خود ندارند (البته به عنوان سرمربی/ مسعود اعلام کرد که دیگر به عنوان بازیکن می خواهد به کار خود در تراکتور ادامه هد.)

 

پاسخ یک سوال بزرگ…

 

نکته مهمی که بعد از 72 ساعت از وعده تراکتوری ها می توانیم در موردش صحبت کنیم این است که در غیاب محمدرضا زنوزی، کارها در باشگاه تراکتور به کندی پیش می رود و در بسیاری از موارد هیچ حرکت خاصی هم صورت نمی گیرد. بیشتر اظهارنظرها و وعده ها بیشتر جنبه شخصی داشته اند تا نماینگر سیاست های واقعی باشگاه. نارضایتی و اظهار بی اطلاعی اعضای کادر فنی از اعلام لیست مازاد توسط معاون، عدم تحقق وعده تعیین تکلیف سرمربی در بازه زمانی مشخص شده، محدود شدن مذاکره با بازیکنانی چون بابایی به وعده های رسانه ای در فضای مجازی و… همه نشان می دهد که چرا باشگاه تراکتور در سال های اخیر این همه تغییر در مدیریت داشته و چرا مالک باشگاه مجبور است در بسیاری از موارد خود شخصا وارد امور شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا