ورزشی

قرار نیست به‌خاطر بدهی فوتبال را تعطیل کنیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه ، شهره موسوى مدیرعامل باشگاه در ابتداى این نشست به حاضران و میهمانان خوش آمد گفت و گفت: نه به عنوان یکى از کاندیداهاى هیات رییسه بلکه به عنوان یکى از اعضاى مجمع خوشحالم که میزبان این نشست هستیم و باور دارم همه ما باید به راى مجمع فدراسیون فوتبال احترام بگذاریم. هر فردى که انتخاب شود باید مورد حمایت همه خانواده فوتبال قرار بگیرد و در این مسیر یکدل و متحد باشیم و به هیات رییسه جدید کمک کنیم.

 

 

چشم انداز ده ساله فوتبال ایران

 

مصطفى آجورلو که به عنوان نخستین نامزد در این نشست حضور یافت ضمن قدردانى از باشگاه بادران و هیات فوتبال استان تهران در تشریح برنامه هاىش گفت:من پیش از ارائه برنامه تفصیلى چشم انداز ١٠ ساله مورد نظر و افق ١۴١٠ را در اختیار اعضاى مجمع قرار دادم تا در این خصوص نظرات خودشان را بیان کنند. این افقى است که باید چشم انداز اهداف و برنامه هاى آتى فدراسیون باشد.اگر نخواهیم به آینده و اهداف بلند مدت فکر کنیم اسیر روزمرگى خواهیم شد و توسعه فوتبال با این نگاه تحقق پیدا نمى کند.ما باید به شکلى براى آینده ریل گذارى کنیم که در مسیر پیشرفت قرار بگیریم.

استقلال فوتبال یکى از بخش هاى اصلى برنامه من است به این معنى که فوتبال روى پاى خودش بایستد و البته قدرتمند باشد همچنین ثروت هاى خودش را نقد کند. استقلال فوتبال بدون تاثیرپذیرى از شاخصه هاى سیاسى اما با تعامل، کمک و همدلى همه نهادها و دستگاههاى کشور تحقق مى یابد.

 

 

حلقه مفقوده و کار اصلى ما اقتصاد فوتبال است

 

براى ایجاد تحول در فوتبال نیاز به کار و تلاش شبانه روزى داریم. اگر توانستیم مجموعه ورزشى و استادیوم پاس را در ١١ ماه بسازیم به این معنى است که مى شود در فوتبال کشور کار کرد.آقاى یزدانى خرم مى گفت من شاهد بودم که شما یک زمین بایر را به یک باشگاه تیدیل کردید.خانم موسوى نایب رقیب من هستند اما چنین نگاهى ندارم و امروز باید بگویم تفکر ما براى توسعه و پیشرفت اقتصاد فوتبال بر اساس همین الگو است.

 

وقتى یک مجموعه اقتصادى مى تواند به این شکل وارد فوتبال شود و کار کند باید به این مسئله فکر کنیم که مى شود فوتبال را به ثروت واقعى خودش رساند. اقتصاد موضوع اصلى برنامه هاى من است چرا که اگر مشکل اقتصادى فوتبال را حل کنیم سایر برنامه ها و اهدافمان محقق خواهد شد.حلقه مفقوده و کار اصلى ما در فوتبال موضوع اقتصاد و کسب درآمد است.

 

 

تشکیل شوراى عالى فوتبال

 

ما در فوتبال حرف سیاسى نداریم ، محور کارمان تعامل و همکارى است. اگر نگاه ما توسعه و پیشرفت است نباید مرزى قائل باشیم. قبل از ورود به انتخابات پیشنهاد تشکیل شوراى عالى فوتبال کشور را دادم واگر من رییس شوم از همه این عزیزان و روساى سابق فدراسیون ها دعوت مى کنم که بیایند و این شورا را تشکیل بدهند تا به فوتبال کشور کمک کنند. بیایند و از تجربیات خودشان براى اداره فوتبال بگویند ، اگر اشتباهى داشتند ما تکرار نکنیم و اگر کار خوبى کردند همان مسیر را ادامه بدهیم.

 

 

نگاه عادلانه به فوتبال بانوان

 

نقش بانوان در فوتبال نباید کمرنگ دیده شود. باید نگاهى همراه با عدالت به فوتبال بانوان داشته باشیم.شایسته نیست که بازیکنان و مربیان قراردادهاى ناچیز و پایین ببندند و همان مبالغ را هم دریافت نکنند. باور من این است که بانوان در فدراسیون فوتبال باید مستقل و قدرتمند باشند و در خصوص سرنوشت خودشان تصمیم گیرى کنند. کمیته هاى تخصصى بانوان در همه بخش ها توسط خودشان اداره شود.

 

کاندیداى ریاست فدراسیون فوتبال اضافه کرد:شفافیت و صداقت براى من شعار نیست. من خودم را موظف مى دانم که در قبال عملکرد خودم پاسخگو باشم و در خصوص فعالیت ها به شکل شفاف و جامع گزارش بدهم. شفافیت به همین معنى است که چیزى براى پنهان کردن نداشته باشیم و فوتبال را در یک اتاق شیشه اى اداره کنیم. اجازه بدهیم ما را نقد و قضاوت کنند و هراسى از قضاوت شدن نداشته باشیم.همه ما باید به دنبال فوتبال پاک باشیم. باید به دنبال اجراى عدالت و سلامت در فوتبال باشیم.

 

 

نباید از مشکلات بترسیم

 

آجورلو گفت:ما باید از چهره هاى فوتبالى در بخش هاى مختلف استفاده کنیم. باید از وجود دایى کریمى مهدوى کیا یا شکورى و دقیقى استفاده کنیم.على دایى نماد و اعتبار کشور ماست، از چنین شخصیتى کمک نگیریم؟ اینها آینده فوتبال ایران هستند. من قرار نیست تا ابد بمانم، باید ریل گذارى کنیم براى جوان تر ها و سرمایه هاى فوتبال کشور.فوتبال ۵٠٠ میلیارد بدهى دارد، اساسنامه باید به تصویب برسد، مشکل و کمبود داریم ، پرونده در فیفا داریم، حالا با توجه به همه اینها بترسیم و فوتبال را تعطیل کنیم؟ آن روز که این کشور تهدید شد نترسیدیم و به میدان رفتیم امروز هم نمى ترسیم و موفق مى شویم. من قبل از اینکه ثبت نام کنم برنامه هاى اقتصادى خودم را مشخص کردم با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کردم و با ترسیم نقشه راه وارد میدان شدم.حالا از ۵٠٠ میلیارد بدهى بترسم؟ یا به این فکر کنم یک میلیارد به هر استان در سال نمى شود داد؟ پس فوتبال را باید چطور اداره کنیم؟ من باور دارم که مى توانیم مشکلات فوتبال را حل کنیم با این باور که در مسیر همدلى و تعامل به پیش برویم و خواسته هاى خودمان را در کشور به درستى مطالبه کنیم. فکر مى کنید بخش هاى مختلف کشور فوتبال را برابر مشکلات تنها مى گذارند؟ باور من این است که تا امروز خواسته ها و انتظارات خودمان را بیان نکردیم. به سراغشان نرفتیم که کمک بگیریم. همه مشکلات فوتبال با حمایت و همدلى کشور حل مى شود و فوتبال را تنها نمى گذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا