ورزشی

جریمه مالی کمیته انضباطی ایتالیا برای بوفون

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1738665/29

زمان: 17:01  
1399/12/01

بازدید: 5,948

اتفاق بازی یوونتوس-پارما در نهایت برای بوفون 5 هزار یورو ضرر به همراه داشت.

به گزارش “آلانه”، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا جان‌لوئیجی بوفون سنگربان تیم فوتبال یوونتوس را به دلیل استفاده از الفاظ ناشایست مقابل تیم فوتبال پارما در تاریخ 19 دسامبر سال 2020 (29 آذر) مبلغ پنج هزار یورو جریمه نقدی کرد.

 

 

 

 

دلیل جریمه با تأخیر بوفون محرز نبودن تخلف او بوده است، چرا که در ابتدا مشخص نبود که چه کسی آن اصطلاح ناشایست را به زبان آورده است. زمانی که اعلام شد این تخلف از بوفون سر زده، گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال محرومیت یک جلسه‌ای وی هم مطرح شد که در نهایت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا به جریمه نقدی این بازیکن 43 ساله بسنده کرد.

بوفون اولین بازیکن در فصل جاری فوتبال ایتالیا نیست که به خاطر به کار بردن الفاظ ناپسند جریمه می‌شود. پیش از او برایان کریستانته مدافع تیم فوتبال رم و مانوئل لاتزاری بازیکنان تیم فوتبال لاتزیو به همین دلیل جریمه شده‌اند.

از زمان برگزاری بازی‌ها در ورزشگاه‌های خالی از جمعیت به دلیل شیوع کرونا و سکوت حاکم بر استادیوم‌ها، به کار برده شدن الفاظ نامناسب توسط بازیکنان برای آنها بیش از گذشته دردسرساز شده است، چرا که شناسایی افراد متخلف و شنیدن آنچه به زبان می‌آورند آسان‌تر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا