ورزشی

مقایسه من و امباپه دیوانگی محض است

به گزارش “آلانه”، پی اس جی سه شنبه شب با درخشش فوق تصور کیلیان امباپه توانست 1-4 بارسلونا را در نوکمپ مغلوب کند. ستاره 21 ساله فرانسوی در این بازی هت تریک کرد و به تنهایی توانست آبی اناری ها را به بازنده بزرگ بازی  تبدیل کند.

16 سال بود هیچ بازیکنی نتوانسته بود در نوکمپ سه گل به بارسا بزند. حتی کریستیانو رونالدو هم نتوانسته بود چنین موفقیتی به دست بیاورد اما امباپه همه معادلات را به هم زد.

 

 

 

 

آخرین بار دیه گو فورلان سال 2005 با پیراهن ویارئال در نوکمپ هت تریک کرده بود.

در تاریخ فوتبال، لوئیس آراگونس(1961 در لالیگا)، فرانس پوشکاش(1963 در لالیگا)، کوربوس(1984 در جام در جام)، پنیا(1987 در لالیگا)، بالتازار(1989 در کوپا دل ری)، پانتیج(1997 در کوپا دل ری)، شوچنکو(1997 در لیگ قهرمانان)، دیه گو فورلان(2005 در لالیگا) و کیلیان امباپه توانسته اند سه گل یا بیشتر در نوکمپ به ثمر برسانند.

 

 

 

 

تونی کوربوس اسلوونیایی با ملیت آلمانی سال 1984 با پیراهن متز فرانسه در یک هشتم نهایی جام در جام اروپا هت تریکی خاطره انگیز را به ثبت رساند و یک تنه باعث حذف بارسا شد.

کوربوس در مورد شباهت کاری که او 37 سال پیش انجام داد با هت تریک امباپه به لوپاریزین گفت:«  به خودم گفتم این دیگر چه چیزی است؟ نه تنها نتیجه پایانی شبیه به بازی ما با بارسا بود، که بازی در یک مرحله بود و ما هم ابتدا از بارسا 1-0 عقب افتاده بودیم. البته ما بازی رفت را باخته بودیم و عملا شاهکار کردیم.»

 

کوربوس ادامه داد:« من 24 ساله بودم و کیلیان 22 سال دارد. معتقدم مقایسه هت تریک امباپه با شاهکار من دیوانگی محض است. او یک پدیده تمام عیار است. من فقط یک گلزن بودم ولی کیلیان همه کاره پی اس جی است. او توانایی هایی باورنکردنی دارد ولی خوب، حداقل می توانم بگویم که کاری که انجام دادیم شبیه هم بود.»

 

کامبک بارسا در بازی برگشت:« تکرار اتفاق 4 سال پیش عملا غیرممکن است. بارسا دیگر نمی تواند پی اس جی را حذف کند.»

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا