ورزشی

تقصیر کی روش بود که نتوانستیم رونالدو را جذب کنیم

کد خبر: 1738465/29

زمان: 16:10  
1399/11/30

بازدید: 18,065

آرسن ونگر:

آرسن ونگر سرمربی سابق آرسنال می گوید چیزی تا جذب کریستیانو رونالدو در سال 2003 فاصله نداشتند.

به گزارش “آلانه”، آرسن ونگر 22 سال سرمربی آرسنال بود و با این باشگاه به افتخارات زیادی هم رسید اما از سه سال پیش بدون تیم است و به نظر نمی رسد دیگر او را روی نیمکت مربیگری ببینیم.

ونگر که مدتی است برای بی این اسپورتس به کارشناسی و تحلیل بازی های لیگ قهرمانان می پردازد، از ناکامی اش در جذب کریستیانو رونالدو، جراردپیکه، کیلیان امباپه و لیونل مسی صحبت کرد.

 

 

 

 

او در مورد رونالدو که سال 2003 با 12.2 میلیون پوند از اسپورتینگ لیسبون به منچستریونایتد پیوست، گفت:« رونالدو بسیار نزدیک به پیوستن به آرسنال بود و تقریبا او را با پیراهن آرسنال در کمپ تمرینی خودمان تصور می کردیم ولی همان سال کارلوس کی روش دستیار سر الکس فرگوسن شد و معادلات تغییر کرد. او پرتغالی بود و فاکتور مهمی در راه پیوستن رونالدو به منچستر یونایتد محسوب می شد. در واقع او به سر الکس جذب کریستیانو را توصیه کرد تا یکی از بهترین خریدهای تاریخ لقب بگیرد.»

 

ونگر می گوید که سال 2017 چیزی نمانده بود تا کیلیان امباپه را به آرسنال بیاورد:« قرارداد امباپه با موناکو در حال اتمام بود و او برای تمدید تردید داشت. پیشنهادات زیادی برایش می رسید و در چنین شرایطی من در خانه اش بودم تا او را برای پیوستن به آرسنال متقاعد کنم. او می توانست به عنوان بازیکن آزاد به آرسنال بیاید اما در نهایت نشد. معتقدم هر باشگاهی می تواند از این داستان ها داشته باشد. میلان، یونایتد، چلسی و …. نیز می توانند چیزهایی شبیه به این را تعریف کنند.»

 

 

 

 

جذب مسی و پیکه:« قصد داشتم مسی، فابرگاس و جرارد پیکه را همزمان جذب کنم. هر سه از نسل 1987 بودند و کنار هم در پایه های بارسلونا بازی می کردند. پیکه در آن زمان هافبک بود که راهی منچستر شد. فابرگاس را موفق شدیم جذب کنیم ولی بارسا باهوش بود و لیونل مسی را حفظ کرد.»

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا