ورزشی

72 ساعت تا حل ماجرای کارگزار و پرسپولیس

به گزارش “آلانه”، باشگاه پرسپولیس که درگیر مشکلات مالی بزرگی شده است، امیدوار است با تغییرات در بخش اسپانسری خود موفق شود این مساله را حل کند. در این راه البته آنها با دردسر بزرگی مواجه هستند؛ کارگزار این باشگاه تاکنون توانسته به تعهدات خود عمل کرده و حتی پرداختی مربوط به اسفندماه را با توجه به نیاز و درخواست این باشگاه، زودتر از موعد به آنها پرداخت کند.

 

با این حال مشکلات مالی باشگاه باعث شده تا آنها طی نامه‌ای خواستار فسخ قرارداد با کارگزار خود شده و به دنبال تامین منابع مالی دیگری برای پرداختی‌های آتی خود به بازیکنان و اعضای کادرفنی و همچنین پرونده‌های مالی باشند.

 

شرکت آتیه داده پرداز که با توجه به قرارداد و الحاقیه آن طبق قراردادی که با این باشگاه داشته، تمام مطالبات باشگاه را تا پایان اسفندماه پرداخت کرده است. با این حال مدیران جدید باشگاه که درگیر مشکلات مالی بزرگی شده است، به دنبال این بودند تا با تحت فشار قرار دادن دوباره کارگزار، شرایط را برای فسخ قرارداد فراهم سازند. با این حال کارگزار باشگاه که طبق تعهد خود توانسته بود منابع لازم را در اختیار باشگاه قرار دهد، با ارائه مستندات مربوط به آن که این پول توسط مدیران قبلی پیش خور شده، از مواضع خود دفاع کرده است.

 

از سوی دیگر موضوع مورد بحث در خصوص اختلاف نظر میان کارگزار و باشگاه پرسپولیس به پرداختی از سوی دو اسپانسر دیگر این باشگاه است. باشگاه پرسپولیس مدعی است دریافتی‌اش از دو اسپانسر دیگر ارتباطی به شرکت کارگزار نداشته است و آتیه پرداز هم با ارائه مستندات خود مدعی است که این اسپانسرها از درگاه آنها وارد بحث مالی با باشگاه شده است. با این حال پرداخت مبلغ اسپانسری توسط این دو برند به شکل مستقیم به باشگاه پرسپولیس و نه از طریق کارگزار باعث شده تا این پرداختی در صورتحساب مربوط به پرداختی‌های کارگزار وارد نشود و مورد اعتراض باشگاه قرار داشته باشد.

 

از طرف دیگر کسر مبلغ بیمه و واریز آن به حساب تامین اجتماعی از پرداختی‌های کارگزار به باشگاه پرسپولیس دیگر مورد مورد اعتراض باشگاه است. باشگاه پرسپولیس مدعی است که دارای معافیت مالیاتی و بیمه است و کارگزار نیز با طرح این ادعا که به عنوان شرکت بورسی که باید شفافیت مالی داشته باشد، خواهان ارائه نامه مربوط به معافیت شده تا این مبالغ را به حساب باشگاه واریز کند.

 

بر این اساس طی روزهای اخیر جلساتی میان کارگزار و باشگاه پرسپولیس برگزار شده که آخرین آن در دفتر وزیر ورزش به انجام رسیده است. جلسه‌ای که در آن مجید صدری جو را به سمتی برد که کارگزار خود خواهان پایان همکاری نیز شده بود. در این جلسه که با حضور معاونان کارگزاری، وکلا و معاون و اعضای هیات مدیره در وزارت ورزش برگزار شد، صدری با اعلام این جملات که ” ما آمدیم قرارداد را فسخ را کنیم و فسخ کنید و بروید!” شرایط را به سمت تنش میان طرفین پیش برد که در ادامه با وساطت طرفین و وزیر ورزش ماجرا فیصله یافت.

 

موضوع مهم اما اینجاست که باشگاه پرسپولیس در صورت فسخ قرارداد با کارگزار در صورتی که نتواند ادعایی قانونی در این رابطه و بدون توافق صورت دهد، با شکایتی در این خصوص از سوی کارگزار مواجه می‌شود که بدهی چند ده میلیاردی علیه آنها مطرح می‌شود. در روزهایی که باشگاه گام‌های مهمی برای خصوصی سازی برداشته است، بدهی چند میلیاردی می‌تواند شرایط را علیه ورود آنها به بازار بورس و خصوصی سازی ترتیب دهد. نکته‌ای که باعث می‌شود طرفین به دنبال توافق و حل موضوع در وهله اول باشند.

 

در حال حاضر طرفین پیشنهادات خود را برای ادامه همکاری یا قطع آن اعلام کرده‌اند و گفته می‌شود طی 72 ساعت آتی این موضوع به طور کامل مشخص خواهد شد. یا کارگزار به کار و همکاری خود با پرسپولیس ادامه می‌دهد یا اینکه با فسخ قرارداد، پرسپولیس باید منابع مالی جدید و اسپانسرینگ جدیدی در این زمینه معرفی و کار را دنبال کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا