سیاسی

کارآفرینی اجتماعی نظام مددکاری ما را جابه‌جا می‌کند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، علی ربیعی سخنگوی دولت عصر امروز چهارشنبه در جریان بازدید از کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار کرد: موضوع کارآفرینی اجتماعی و روستایی به طور جدی مورد توجه دولت قرار گرفته است. معمولاً تصور بر این بود که باید سرمایه‌گذاری‌های کلان صورت بگیرد تا ما بتوانیم از این طرق ایجاد اشتغال کنیم.

ربیعی گفت: با وجود تحریم و با وجود اینکه بخش عمده‌ای از مشاغل ما در مشاغل خُرد بود و ما سیاست‌گذاری لازم را نداشتیم، شورای عالی اشتغال در سال ۹۳ بحث اکوسیستم کارآفرینی خُرد و روستا را مد نظر قرار داد. ما بعد از انقلاب زیرساخت‌های زیادی به روستا‌ها آوردیم، ولی مشکل ما این بود که این زیرساخت‌ها به معیشت مردم متصل نشد.

وی افزود: یکی از سیاست‌های ما حرکت به سمت کار در روستا بود و در یک برنامه‌ریزی از سال ۹۵ تا امروز حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان در روستا‌ها سرمایه گذاری کردیم و ظرفیت ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر هم وجود دارد و توانستیم سهم اشتغال روستایی را از ۳ درصد به بالای ۲۶ درصد در اشتغال کل کشور برسانیم.

سخنگوی دولت گفت: در دورانی که هم واردات ممنوع و هم جلوی قاچاق گرفته شد، برخی صنایع ما رشد کرد و برخی اشتغالات خرد ما توسعه یافت.

ربیعی با بیان اینکه همکاران من در کمیته امداد امام خمینی فعالیت بسیار خوبی در زمینه اشتغال کرده‌اند، گفت: ما در اشتغال خرد و کوچک خود یک بخش اشتغال حمایتی در نظر گرفته‌ایم. در اشتغال حمایتی از حمایت فردی و مستقیم ماهیانه به سمت حمایت ایجاد شغل تغییر شیفت دادیم.

وی ادامه داد: کمیته امداد بیش از ۲۰۳ هزار شغل ایجاد کرد. اگر بتوانیم آینده این اشتغالات را در قالب بیمه‌های زندگانی تامین کنیم، مفهوم کارآفرینی اجتماعی مفهوم جذابی خواهد بود برای افرادی که دچار آسیب‌های اجتماعی هستند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه روز شنبه مرکزی برای معتادان شفایافته افتتاح خواهد شد، گفت: موضوع کارآفرینی اجتماعی می‌تواند نظام مددکاری ما را جابه‌جا کند.

ربیعی تاکید کرد: امروز در کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی (ره) ۱۳ نفر به صورت مستقیم و ۱۷ نفر نیز غیرمستقیم فعال هستند. ما با این مراکز می‌توانیم مساله اشتغال و مبحث حمایت‌ها را حل کنیم.

در حال تکمیل….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا