ورزشی

پرسپولیس – سمیعی؛ چالش منابع مالی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تغییرات پیاپی مدیریت خصوصا طی سالیان اخیر در پرسپولیس همواره با یک کلیدواژه مشترک از افرادی که روی صندلی مدیریت این باشگاه قرار گرفته‌اند همراه بوده است: “مشکلات مالی و بدهی انباشته گذشته”

 

در روزهایی که بازیکنان پرسپولیس توانسته‌اند بار دیگر به جمع مدعیان بازگردند و مدعی اصلی قهرمانی در نیم فصل لقب گیرند، همچنان با مشکلات مالی بزرگی مواجه هستند که ترجیح می‌دهند در شرایط کنونی از بازگویی آن در رسانه‌ها خودداری کنند. اما صحبت‌های در لفافه بازیکنان و حضور گاه و بیگاه آنها در باشگاه پرسپولیس نشان می‌دهد که آنها نیز از وضعیت کنونی پرداختی چندان رضایت ندارد. در شرایطی که فصل به نیمه خود رسیده است اما باشگاه هنوز نتوانسته تعهدات مالی خود در خصوص قرارداد بازیکنان را به حدنصاب برساند. 

 

جعفر سمیعی، مدیرعامل پرسپولیس نیز که اکنون نزدیک به چهار ماه از حضورش در صندلی مدیریت گذشته تنها با تکیه بر قرض توانسته بخشی از مطالبات قراردادی بازیکنان را فراهم سازد و این در حالیست که پرداخت بدهی‌ها و پرونده‌هایی همچون ماریو بودیمیر، گابریل کالدرون و در ادامه رضایتنامه یحیی گل محمدی به شهرخودرو این نگرانی بزرگ را بین بازیکنان و اعضای کادرفنی و … تیم به وجود آورده که باز هم باید اولویت باشگاه را در پرداخت بدهی‌ها ببینند و از مطالبات خود دور شوند.

 

مدیرعامل سرخ‌ها که البته تا حدی هم در این مقطع خوش شانس بوده که مجید صدری به عضویت هیات مدیره باشگاه درآمده و با پرداختی 500هزار دلاری خود سمت ریاست آن را نیز دریافت کرده است، از خطر مربوط به محرومیت پنجره نقل و انتقالاتی دور شده است. 

 

 

سمیعی که به نظر می‌رسد او نیز راه مدیران سابق این باشگاه را پیش می‌رود و از تامین منابع لازم علیرغم ادعایی که این باشگاه برای دستیابی به چهار قهرمانی در لیگ برتر و حضور در دو فینال آسیایی که می‌تواند آنها را به برندی برتر برای اسپانسرها تبدیل می‌کند، دور مانده است و کارگزار باشگاه نیز البته در مسیر تعهد به قرارداد خود توانسته مطالبات باشگاه را با توجه به نیاز آنها حتی زودتر از موعد نیز پرداخت کند و پرداختی بعدی آنها نیز به اواخر فروردین ماه می‌رسد. جایی که سرخ‌ها حداقل باید دو ماه و اندی دیگر منتظر باشند تا بتوانند شرایط دریافت بعدی را داشته باشند و شاید با سود بردن از آن پرداختی بازیکنان را در دستور کار قرار دهند.

 

عدم تامین منابع و قرض گرفتن (پیش خور کردن) حربه‌ای بوده که طی سالیان اخیر به شدت موردتوجه مدیران اسبق باشگاه قرار گرفته بود و جالب اینکه هر مدیری با حضور خود به این موضوع انتقاد کرده اما در عمل همین مسیر را در پیش گرفته تا مدیر بعدی را دچار بحران تامین منابع مالی کند. با این حال باید دید در شرایطی که سمیعی نیز در شرایط کنونی توانسته با قرض 15 میلیارد و صدری نیز با قرض 500هزار یورویی، مشکلات مقطعی تیم را پوشش دهند، آینده این باشگاه به چه شکل پیش خواهد رفت.

 

بازیکنان پرسپولیس ناراضی از وضعیت پرداختی و اینکه مطالبات آنها همواره در پس مشکلات مالی و پرداخت بدهی‌های خطرساز در خصوص پرونده‌های خارجی به تاخیر افتاده، گلایه مند و ناراضی‌اند و باید دید مدیران باشگاه چه راهکاری برای برون رفت از این اوضاع خواهند اندیشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا