سیاسی

نتایج انتخابات با حضور پررنگ مردم محکم‌تر خواهد بود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، مهدی چمران عضو ارشد شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب، عصر امروز (چهارشنبه ۲۹ بهمن) در چهارمین مجمع عمومی جمعیت پیشرفت و عدالت با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: دو موضوع مهم در انتخابات وجود دارد؛ نخست، مشارکت مردم و سپس افرادی که به ‌عنوان رئیس‌جمهور یا شورا‌های شهر و روستا انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه حضور مردم می‌تواند برای جامعه و فرد منتخب ارزش خاصی داشته باشد، تصریح کرد: هرچقدر این مشارکت پررنگ‌تر باشد نتایجی که گرفته می‌شود محکم‌تر خواهد بود.

چمران ادامه داد: هم میزان حضور مردم مهم است هم هوشمندی آن‌ها در انتخابی که انجام می‌دهند. هرچقدر مردم هوشمندانه‌تر و بر مبنای باور‌های دینی رأی بدهند نتایج بهتری حاصل می‌شود.

عضو سابق شورای شهر تهران افزود: اگر مشارکت مردم گسترده باشد، ولی بر اساس هیجان و تصمیمات آنی انتخاب شود، با اینکه این مشارکت بالا برای قوام نظام اهمیت دارد، اما ممکن است به‌علت احساسی بودن انتخاب، بعد از مدتی رأی دهندگان اظهار پشیمانی کنند.

چمران وظیفه احزاب را اکتفا نکردن به سازمان رأی خود دانست و گفت: احزاب و جمعیت‌ها باید حرکاتی انجام دهند تا موج شدید انتخاباتی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه برخی القا می‌کنند که مشارکت پایین مردم در انتخابات به نفع گروه انقلابی است، گفت: طرفداران انقلاب که فراتر از اصولگرایی هستند، خواهان حضور هرچه بیشتر مردم در انتخابات هستند.

چمران تصریح کرد: یکی از محور‌های تلاش احزاب و جمعیت‌ها باید این باشد که علاوه بر تبلیغ برای شخص مورد نظر خود، مردم را به حضور پرشور در انتخابات تشویق کنند.

وی با بیان اینکه گفته می‌شود که برخی به دنبال این هستند که با ازدیاد مشکلات، مردم را از حضور پای صندوق رأی دلسرد کنند، گفت: ان‌شاءالله چنین نباشد و دولت هم بجنبد که البته نمی‌دانیم این توقع بجاست یا نه، اما از خدا می‌خواهیم که جلب رضایت عمومی را بویژه در مسئله معیشت داشته باشیم تا به افزایش مشارکت کمک کند.

فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: در مرحله بعد وظیفه دوم شروع می‌شود که انتخاب هوشمندانه و بر اساس منطق است نه هیجان.

چمران با بیان اینکه ممکن است بگویند که نفع مشارکت پایین در انتخابات به شما می‌رسد گفت: بعد از انتخابات هم چوب مشارکت پایین را بر سر فرد منتخب می‌کوبند و می‌گویند شما منتخب اقلیت هستید. ما باید این نکته منفی را از بین ببریم.

وی افزود: با توجه به اینکه معمولاً در انتخابات ریاست‌جمهوری مشارکت از انتخابات مجلس بیشتر است، امیدواریم شاهد مشارکت گسترده مردم باشیم.

چمران با بیان اینکه ناکارآمدی که امروز در کشور مشاهده می‌کنیم، نتیجه انتخاب است، گفت: این ناکارآمدی، برجام نیست که خدا آن را آورده باشد، بلکه ناشی از انتخاب اشتباه است و اگر می‌خواهیم این ناکارآمدی اصلاح شود باید درست انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه معیشت مردم به نتیجه انتخابات گره خورده است، گفت: در مرحله اول باید سعی کنیم که مشارکت پرشور رقم بخورد و جوانان ترغیب شوند تا پای صندوق رأی حضور یابند. بعد باید بجنبیم که انتخاب هوشمندانه و درست رقم بخورد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا