ورزشی

موج جدید کرونا امیدهای قهرمانی سیتی را بر باد می‌دهد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، گواردیولا معتقد است که موج جدیدی از شیوع کرونا شانس قهرمانی در لیگ برتر را از چنگ منچسترسیتی در خواهد آورد.

 

منچسترسیتی د رحال حاضر صدرنشین لیگ برتر است  و در صورت پیروزی در دیدار امشب برابر اورتون می تواند فاصله خود با نزدیک ترین رقیب را به 10 امتیاز افزایش دهد. سیتیزن ها در صورت قهرمانی در لیگ برتر در این فصل، سومین قهرمانی خود در طول چهار سال را دشت خواهند کرد.

 

گواردیولا اما نگران است که ماه بعد و وقتی بازیکنان به کشورهای خود باز می گردند تا در دیدارهای ملی برای تیم کشورشان بازی کنند، شیوع موج جدیدی از کرونا همه چیز را تحت تاثیر قرار دهد و حتی منجر به تعطیلی دوباره بازی های لیگ شود، درست مثل اتفاقی که سال گذشته رخ داد.

 

 

پپ گواردیولا گفت: “به نظرم لیگ برتر باید نگران این موضوع باشد. همه لیگ ها باید نگران باشند.

من می دانم که تیمهای ملی هم نیاز به بازی دارند، چه در بازی های انتخابی و چه در بازی های دوستانه برای آماده سازی برای بازی های یورو در تابستان آینده، این طبیعی است.

اما دلیل اینکه قبلا موارد زیادی از ابتلا به کرونا در لیگ برتر وجود داشت و الان دیگر هیچ موردی وجود ندارد، این است که مردم دیگر سفر نمی روند و جا به جا نمی شوند.

الان برنامه فقط خانه، زمین تمرین، مسابقه، دوباره خانه است، همین و بس.

اینجا ما در حباب امنیتی هستیم و هر دو روز هم تست می دهیم. لحظه ای که سوار هواپیما شوی و به جای دیگری بروی، همه چیز می تواند اتفاق بیافتد.

حالا بازیکنان به تیم های ملی شان می روند و بعد از آن دیگر کنترل اوضاع خیلی سخت خواهد بود. در نتیجه من فکر می کنم که متاسفانه دوباره آمار مبتلایان افزایش می یابد.

 

 

خیلی دوست داشتم که بگویم نه چنین اتفاقی نمی افتد، اما از روی تجربه می دانیم که تا کنون دو یا سه موج جهانی داشته ایم پس اگر جا به جا شوید در معرض ریسک ابتلا به کرونا قرار می گیری.

بازیکنان به تیم های ملی می روند و از شرایط آگاه هستند، ما هم به آنها می گوییم که مراقب باشند.

مطمئنم که تیم های ملی هم پروتکل های بهداشتی خود را دارند اما برای جلوگیری از ابتلا گاهی هیچ چیز کافی نیست.

باید امیدوار باشیم که همه چیز برای بازیکنان و من و همه خوب پیش برود، اما اگر سفر می کنیم باید دقیقا بدانیم که برای پیشگیری از ابتلا چه کار خواهیم کرد.”

 

دیدار امشب منچسترسیتی و اورتون، دیدار عقب افتاده ای است که قرار بود در 28 دسامبر برگزار شود اما تنها ساعاتی قبل از برگزاری بازی در آن تاریخ، به دلیل شیوع کرونا در اردوی سیتیزن ها، لغو شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا