سیاسی

مردم با رعایت اصول بهداشتی مانع آغاز موج جدید کرونا شوند/ ضرورت تدوین دستورالعمل‌های شفاف و بدون ابهام برای سفرهای نوروزی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز چهارشنبه در جلسه روسای کمیته‌های هشتگانه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تقدیر مجدد از زحمات کادر بهداشتی و درمانی کشور، گفت: با رعایت دقیق و جدی دستورالعمل‌های بهداشتی و در نتیجه کاهش شیوع بیماری، این فرصت فراهم خواهد شد که رفت و آمد‌ها و سفر‌های نوروزی در قالبی مدیریت شده انجام گیرد و مجبور به اعمال محدودیت‌های جدید نشویم.

رئیس جمهور با دستور به دستگاه‌های ذیربط برای نظارت دقیق بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مربوط به رفت و آمد‌های مربوط به نوروز، اظهارداشت: ضروری است این دستورالعمل‌ها به طور روشن، واضح و بدون ابهامی طراحی، تدوین و اطلاع رسانی شوند.

روحانی گفت: کمیته تبلیغات باید با برنامه ریزی ویژه و با بهره گیری از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور بویژه رسانه ملی، به طور گسترده درخصوص دستورالعمل‌های مربوط به ایام عید و آموزش آن‌ها اقدامات ویژه را برنامه‌ریزی و به رسانه‌های کشور ابلاغ کند.

در این جلسه مقرر شد طرح قرارگاه عملیاتی که با کمک دستگاه‌های ذیربط درخصوص سفر‌های نوروزی آماده شده است، برای تصویب نهایی به جلسه آتی ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شود.

در ادامه این جلسه، طرح نهایی فعالیت کسب و کار‌ها و اصول مرتبط با این کسب و کار‌ها در ایام پایانی سال جاری ارائه و مقرر شد با همکاری اصناف و دستگاه‌های ذیربط، اجرایی و اطلاع رسانی شود.

روحانی در همین ارتباط گفت که رونق فعالیت کسب و کار‌ها بویژه کسب و کار‌های مرتبط با شب عید ضروری است، اما اجرای دقیق دستورالعمل‌ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه این جلسه با توجه به هماهنگی‌ها و بررسی‌های انجام شده، پیشنهاداتی را در ارتباط با ممنوعیت مراسم اعتکاف و در عین حال شیوه نامه‌های برگزاری مراسم عروسی در ماه‌های رجب و شعبان ارائه کرد که مقرر شد در جلسه ستاد بررسی و تصویب شود.

رئیس جمهور با اشاره به مفاد این طرح تاکید کرد که تعطیلی آموزش حضوری با وجود تمام تلاش‌های قابل تقدیر درخصوص آموزش مجازی، آسیب و افت تحصیلی دانش آموزان را در پی داشته است و بی تردید هیچ چیزی جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد.

روحانی گفت که حضور دانش آموزان در محیط‌های آموزشی برای حفظ کیفیت آموزش، ضرورتی اجتناب ناپذیر است، اما سلامت دانش آموزان و کادر آموزشی در اولویت باشد و نباید اجازه داده شود که آموزش و سلامت تحت الشعاع یکدیگر قرار گیرند.

رئیس جمهور اظهار کرد: ضروری است با یک برنامه ریزی منسجم، دقیق و فراگیر به خانواده‌ها نیز از لحاظ روانی این اطمینان داده شود که نگران سلامت فرزندانشان در روند آموزش‌های حضوری نباشند.

روحانی بار دیگر بر ضرورت مراقبت از مرز‌های هوایی، زمینی و آبی کشور در ارتباط با ورود ویروس جهش یافته، یادآور شد و تاکید کرد: اقدامات لازم بموقع و با دقت صورت گیرد.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد با تامین بموقع واکسن، بتوانیم تا قبل از پایان سال افراد آسیب پذیر جامعه را براساس اولویت بندی سند ملی واکسیناسیون، ایمن سازی کنیم.

با توجه به شیوع بیماری در چند استان بویژه استان خوزستان، رئیس جمهور خواستار اقدام فوری و ویژه برای مهار شیوع بیشتر این بیماری در این استان‌ها شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا