ورزشی

سراجی: بهتر بود قربانی آن حرف ها را نزند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تیم سایپا با هدایت ابراهیم صادقی، نیم فصل اول لیگ بیستم را با رتبه سیزدهم به پایان رساند. شاخصه اصلی این تیم در فصل جاری، میدان دادن به چهره های جوان بود. چهره هایی که در بسیاری از بازی ها اشتباهات تاثیرگذاری داشتند اما مدیرعامل باشگاه سایپا معتقد است که همه چیز طبق اصول پیش رفته و تیم در رعایت پارامترها موفق بوده است. صحبت های مهرداد سراجی، مدیرعامل سایپا در ادامه بخوانید:

 

برگزاری بازی ها در این شرایط کار سختی بود

قبل از هر چیزی در نیم فصل باید از سازمان لیگ و مسئولان برگزاری مسابقات تشکر کنم که در شرایط سخت و نگران کننده کرونا بازی‌ها را برگزار کردند. کار بزرگی بود و جای تقدیر و تشکر دارد.

 

به دنبال شوی رسانه ای در مورد داوری نبودیم

داوران یکی دو جایی علیه ما اشتباه کردند که احساس کردیم حق‌مان ضایع شده است. موضع رسمی باشگاه و مدیریت این بود که سراغ جنجال نرویم و اعتراض رسمی و مکتوب خود را بدون جنجال، شوی رسانه‌ای و بیانیه، در نامه رسمی به فدراسیون اعلام کردیم. از حقوق‌مان دفاع و اعتراض‌مان را به فدراسیون ارسال کردیم. فدراسیون فوتبال، کمیته داوران و سازمان لیگ هم اعتراض ما را پذیرفتند. یک مورد دقیقه 4 دیدار با سپاهان بود که باشگاه میهمان برای محرم نویدکیا در اصفهان جشن تولد گرفتند و برگزاری این جشن و آتش بازی حین برگزاری مسابقه، باعث به هم ریختن تمرکز ما و گل خوردن‌مان شد. در پاسخ به اعتراض ما باشگاه سپاهان محکوم شد که شاید نوع محکومیت برای ما اهمیت نداشت و مهم این بود که صدای ما شنیده شود. مورد دوم هم پنالتی‌ بود که برای ذوب‌آهن گرفته شد در شرایطی که دست صادق بارانی روی زمین بود و کارشناسان گفتند پنالتی نبوده که اعتراض ما در این مورد هم با پذیرش فدراسیون و تذکر به کمیته داوران همراه بود. شاید نتایج ما تغییری نکرد، اما اعتراض ما پذیرفته شد که این جای خرسندی دارد.

 

نتایج می‌توانست بهتر از این هم باشد

برنامه‌ای که در این فصل برای تیم طراحی شده، مربوط به جوانگرایی، استعدادیابی، اعتماد کردن و فرصت دادن به بازیکنان جوان است. اینکه در کنار اهداف تعریف شده بتوانیم فوتبال قابل قبولی بازی کنیم، پاس صحیح بدهیم، مالکیت توپ داشته باشیم، دوندگی و جنگندگی خودمان را بالا ببریم و بازیکنان با پیاده کردن برنامه‌های کادرفنی عملکرد در خورد شأنی داشته باشند. این اهدافی بود که در نیم فصل اول دنبال شد و عملکرد کادرفنی قابل قبول بود، هر چند با توجه به نمایش ما نتایج می‌توانست بهتر از این هم باشد. شاید برخی نتایج ما هم به کم تجربگی بازیکنان یا بدشانسی ما ارتباط داشته باشد. به طور مثال گل دومی که تراکتور به ثمر رساند، یک بدشانسی بود، نه از این بابت که گل آنها مشکلی داشته باشد، اما جزو گل‌های نادر فوتبال ما بود که مشابه آن خیلی کم به ثمر می‌رسد. در هر صورت، در نیم فصل اول به پارامترهایی که مدنظرمان بود رسیدیم.

 

انتظار کمک از بازیکنان باتجربه را داریم

امیدوارم بازیکنانی مانند حسین ماهینی، محسن مسلمان و صادق بارانی بتوانند در نیم فصل دوم در شرایط بحرانی با مدیریت بازیکنان جوان به تیم کمک کنند تا کم تجربگی بازیکنان جوان باعث نشود با خوردن یک گل، شیرازه تیم به هم بریزد. مسلماً کادرفنی ما و سرمربی جوان، خوش اخلاق و خوش نامی که داریم، برنامه‌های فنی را به خوبی دنبال خواهد کرد و با آنالیز خودمان و تیم‌های رقیب و بررسی اشکالات، روی نقاط ضعف‌مان تمرین می‌کنیم و به تقویت نقاط قوت خواهیم پرداخت.

 

برنامه نقل و انتقالاتی باشگاه سایپا
احساس می‌کنیم تیم‌مان نیاز به جذب چند بازیکن جدید دارد. برخی بازیکنان نیز زیر نظر گرفته شده‌اند، اما به دلیل رعایت اخلاق و رفتار حرفه‌ای، هیچ گونه مذاکره رسمی با بازیکنی نداشتیم. با باشگاه‌هایی که بازیکن مدنظر ما در آنجا هستند هم مکاتبه خاصی نداشتیم، چون معتقدیم ممکن است ذهن بازیکن متشوش شود. به همین دلیل صبر کردیم در زمان قانونی نقل و انتقالات که سازمان لیگ تعیین کرده، اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

بهتر بود قربانی آن حرف ها را نزند
کادرفنی ما و مشخصا آقای قربانی بعضاً اعتراض‌هایی انجام داد که منتج به مصاحبه آخر او شد. باید ببینید چه فشاری روی این مربی متعصب و با غیرت ما وارد شده بود که آن صحبت‌ها را به زبان آورد. شاید قربانی از ته قلبش این صحبت‌ها را انجام نداد، اما فشاری که به او وارد شده بود و تلاشی که کادرفنی برای نتیجه گرفتن کرد و به نتیجه ختم نشد، این احساس را به او وارد کرد که یکسری اتفاقات بیرونی شرایط را تغییر داده است. شاید یکی از دلایل آن هم مربوط به یک برنامه تلویزیونی بود که قبل از بازی سایپا برنامه خاصی را به روی آنتن برد. با این حال شاید جملاتی که پیروز قربانی به کار برد، اگر به کار نمی‌رفت بهتر بود و شاید بهتر باشد موقع بیان مطالب بیشتر فکر کنیم. حمایت از ابراهیم صادقی و کادرفنی تیم، موضع رسمی باشگاه سایپا در این قبال است. شاید اتفاقاتی رخ داده که ما به آن وارد نمی‌شویم و موضع رسمی خودمان را دنبال می‌کنیم.

 

تصمیم ما حمایت از صادقی است

وی در واکنش به این سؤال که آیا مربی خاصی اقداماتی انجام داده بود تا جای ابراهیم صادقی را بگیرد و تماسی با هیئت مدیره داشته، گفت: با شخص بنده تماسی گرفته شد، اما اینکه بیرون از باشگاه چه کسانی برای حضور در سایپا برنامه دارند را نمی‌دانم. شاید ده‌ها مربی، مدیر یا بازیکن علاقه داشته باشند که وارد باشگاهی به خوشنامی سایپا شوند که هم دارای زیرساخت است و هم با اعتبار فوتبال بازی می‌کند. ممکن است در این زمینه ارتباط‌هایی نیز برقرار کنند یا مسیرهایی را بروند که تصور دارند به نتیجه می‌رسند، اما ما به عنوان مدیریت باشگاه باید موضع رسمی خودمان را درباره مربیان و بازیکنان اعلام کنیم. تصمیم ما حمایت از ابراهیم صادقی و کادرفنی‌اش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا