سیاسی

برگزاری نشست هماهنگی همایش بین‌المللی شهید محمد خیابانی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، نشست هماهنگی و برنامه ریزی همایش بین‌المللی شیخ شهید محمد خیابانی با حضور رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی و مدیر کل روابط عمومی و امور فرهنگی مجلس شورای اسلامی در محل دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این نشست مسئول ستاد بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ شهید محمد خیابانی با اشاره به جایگاه وشخصیت شیخ شهید در تاریخ مبارزاتی ایران و آذربایجان گفت: سخنان امروز مقام معظم رهبری در مورد شخصیت‌های پیشرو و تحول آفرین لزوم بزرگداشت رجالی، چون شیخ شهید محمد خیابانی و دیگر بزرگان ایران و آذربایجان را دو چندان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین میر تاج الدینی افزود: بعد از آغاز فعالیت ستاد بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ شهید محمد خیابانی اقدامات ارزشمندی برای تبیین این شخصیت تاریخی انجام گرفته است.

دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت شیخ شهید محمد خیابانی نیز در این نشست با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف علمی و فرهنگی توسط این ستاد گفت: تاکنون سه کارگاه هنری و ادبی و پنج پیش همایش با موضوعات مربوط به ابعاد شخصیت شیخ شهید خیابانی برگزار شده است و ششمین پیش همایش با موضوع شیخ شهید محمد خیابانی معلم تحول‌آفرین و هویت ساز فردا با حضور معلمان و دانش آموزان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: در کنار پیش همایش‌های علمی، برنامه‌های هنری نیز با هدف تولید محتوا از تاریخ زندگی شیخ شهید محمد خیابانی برگزار و در حال اجرا می‌باشد.

آقاپور عضو کمیته علمی ستاد بزرگداشت شیخ شهید محمد خیابانی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این کمیته گفت: استقبال مجامع علمی از فراخوان مقاله این همایش بین‌المللی کم نظیر بود.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در خصوص بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ شهید محمد خیابانی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی شخصا پیگیر و علاقمند برنامه‌های ستاد بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ شهید محمد خیابانی می‌باشند.

نگاهداری گفت: تلاش می‌کنیم در تداوم برنامه‌های ستاد بزرگداشت شیخ شهید محمد خیابانی همایش اصلی نیز در تبریز و تهران و شبستر در شأن این شخصیت مبارز برگزار شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا