ورزشی

بختیاری‌زاده: این رفتارها خانمان برانداز است 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1738213/34

زمان: 10:23  
1399/11/29

بازدید: 6,987

تماشاگر نباید بگوید چه کسی باشد یا نباشد 

​​​​​​​سهراب بختیاری زاده مدافع اسبق استقلال و تیم ملی یکی از غایبان دیدار منتخب سرخابی ها و منتخب 98 به یاد مهرداد میناوند و علی انصاریان فقید بود. 

به گزارش “آلانه”، در خصوص غیبت ستاره سال های نه چندان دور فوتبال در این بازی با او صحبت کردیم که سهراب بختیاری زاده پاسخ داد: از دوستانی که زحمت کشیدند تا این بازی به یاد مهرداد میناوند و علی انصاریان عزیز برگزار شود تشکر می کنم. متاسفانه من به خاطر برخی از مشکلات نتوانستم به تهران بیایم و در این بازی در کنار دوستان باشم اما این یک اتفاق خوب بود و هر کاری که برای زنده نگه داشتن نام مهرداد میناوند و علی انصاریان انجام شود خوب است و دعا می کنم روحشان شاد باشد. جای مهرداد و علی در این بازی خالی بود و من بارها و بارها حضور مهرداد میناوند را در این بازی تصور کردم. به خصوص که به دفعات در کنار هم در ترکیب تیم منتحب 98 به میدان رفتیم. آخرین بار در گرگان بود که به اتفاق هم بازی کردیم و مهرداد میناوند رختکن را با شوخی های جالب و خنده دارش دست گرفته بود و خاطرات خوبی را از آن بازی برای ما رقم زد. یادش بخیر. 

 

از سهراب بختیاری زاده خواستیم در مورد شرایط اینروزهای استقلال صحبت کند. به خصوص ویدئویی که دیروز در محل تمرین استقلال ضبط شد و نارضایی تماشاگران تیم استقلال را نشان می داد. او می گوید: من از دیدن این وید ئو حیرت کردم. به احترام به تماشاگران تیم استقلال و آنهایی که ذات فوتبال را می شناسند می گویم این رفتارها غلط و حتی خانمان برانداز است. استقلال در سال های گذشته به دفعات اقدام به تعویض مربی کرده؛ البته یکی از آنها (استراماچونی) ناخواسته بوده؛ هر چند من رفتن استراماچونی را هم جز تغییرات به حساب می آورم به این این خاطر که اگر باشگاه در این سال ها به جای اینکه در مسیر به دست آوردن دل تماشاگران حرکت کند به دنبال کارهای ریشه ای و ایجاد امکانات برای تیم بود استراماچونی در ایران می ماند و استقلال اکنون یک تیم با امکانات بود. 

 

 

سهراب بختیاری زاده حرف هایش را این چنین ادامه داد: من به انتخاب محمود فکری کاری ندارم و هر کسی می تواند دیدگاهی در این باره داشته باشد. اما حالا که محمود فکری به عنوان سرمربی تیم تعیین شده و در حال کار کردن است و به نظر من بد هم نتیجه نگرفته باید از او حمایت شود و این مدل برخورد و بی احترامی ها جای هیچ گونه دفاعی را باقی نمی گذارد. شاید صحبت های من موجب ناراحتی برخی از هواداران استقلال شود اما این مدل تصمیم گیری در فوتبال حرفه ای جایگاهی ندارد. تصمیمات در مورد کادر فنی را باید در مدیریت باشگاه جستجو کرد نه اینکه تماشاگر تصمیم بگیرد چه کسی باشد و چه کسی نباشد. فردا ممکن است از کسی خوشش نیاید و در محل تمرین حاضر شود و دستور برکناری بدهد. آنوقت اگر تماشاگر به این نتیجه برسد فلان بازیکن بازی نکند یا فلان تعویض انجام شد و یا فلان خرید باید صورت گیرد باشگاه چه واکنشی نشان خواهد دهد و اگر این به یک روش تصمیم گیری در استقلال تبدیل شود ثبات در تصمیم گیری و تصمیم گیری درست از سوی مدیریت باشگاه از دست خواهد رفت. 

 

مدافع اسبق استقلال و تیم ملی به حرف هایش این گونه پایان داد: من هم یک تماشاگر بودم اگر چه از دوران نوجوانی در سطوح بالا بازی کردم. به واقع با این مقوله نا آشنا نیستم. هوادار باید حد و حدود خود را بداند و به آن عمل کند. وظیفه تماشاگر تشویق و انرژی دادن به تیم است. حالا کادر فنی می تواند خوب نتیجه بگیرد یا نگیرد. اینکه تماشاگر بخواهد در معادلات نیروی انسانی باشگاه نقش داشته باشد از نظر ساختاری اشتباه است. نه اینکه این تخصص را نداشته باشد و نسبت به مسایل نا آگاه باشد من این را از نظر ساختاری می گویم. در سال های اخیر یکی از مشکلات استقلال توجه مدیران به همین نارضایتی ها بوده است.  به هر حال همیشه نمی شود در فوتبال تیم برنده بود و می شود دوره ای شکست بار در انتظار شما باشد. این دلیل قانع کننده ای برای این برخوردها با سرمربی تیم استقلال نیست. آنهم کسی که سال های سال کاپیتان آبی ها بوده و نقش زیادی در افتخاران باشگاه داشته است. به هر صورت محمود فکری برای نتیجه گیری تمام توانش را گذاشته و این وظیفه مدیران است که در مورد عملکرد وی توضیح دهند به این خاطر که مدیران محمود فکری را انتخاب کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا