سیاسی

اعتقاد دارم نباید به انتخابات ریاست جمهوری ورود کنم/ نظارت‌های عادی آژانس انجام می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه معیار ایران در لغو موثر تحریم‌ها و سفر احتمالی گروسی چیست، گفت: دولت نظراتش را درباره مصوبه مجلس اعلام کرد؛ مصوبه مجلس امروز قانون کشور است.

ظریف با تاکید بر اینکه یکی از مصوبات مجلس کاهش نظارت آژانس و نه توقف نظارت آژانس است، خاطرنشان کرد: با مشورت گروسی از ۲۱ فوریه اقدامات داوطلبانه ما متوقف می‌شود؛ باید طرف مقابل ما در ۵+۱ به تعهدات خود برگردد.

ظریف گفت: به مجرد اینکه آمریکا تحریم خود را بردارد و سایر اعضا به تعهدات خود عمل کنند دیگر مسئله‌ای باقی نمی‌ماند.

او ادامه داد: سکوت بایدن نشان دهنده یک بحث داخلی در خود آمریکاست؛ برخی هنوز در آمریکا فکر می‌کنند فشار حداکثری نتیجه می‌دهد، اما گذر زمان اشتباه آن‌ها را نشان خواهد داد.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اجرای قانون هسته‌ای مجلس بیان کرد: از ۵ اسفند کاهش نظارت آژانس و نه توقف نظارت آژانس اعمال می‌شود؛ ما عضو پادمان هستیم و آن را ادامه می‌دهیم، پروتکل الحاقی را خودمان انجام دادیم در مورد کیفیت هم سازمان آمادگی دارد با آژانس گفت‌وگو کند و به نتیجه برسد.

ظریف افزود: نظارت‌های عادی آژانس انجام می‌شود، اقدامات و قانون مجلس بر اساس ماده ۳۶ برجام است.

وزیر امور خارجه درباره رایزنی‌ها برای حضورش در انتخابات و لیست‌هایی در فضای مجازی با ریاست‌جمهوری وی گفت: جدیت لیست انتخاباتی من در فضای مجازی به اندازه همان لیست‌های کارتونی است؛ همانند گذشته اعتقاد دارم نباید به انتخابات ریاست جمهوری ورود کنم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا