سیاسی

نظام هرچه سریعتر وضعیت آبرسانی چهارمحال و بختیاری را اصلاح کند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری بروجنی نماینده بروجن در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در تذکری شفاهی گفت: توسعه بی‌رویه قابل پذیرش نیست، منطق جمهوری اسلامی رفع تبعیض است، اما امروز استان چهارمحال و بختیاری مشکل آب شرب و کشاورزی دارد، کشاورزی در دشت‌هایش ممنوع است و صنعتی هم ندارد. از نظام و وزرای نیرو و کشور می‌خواهم هر چه سریعتر وضعیت آبرسانی استان را اصلاح کنند.

وی خطاب به وزیر نیرو بیان کرد: طبق تابلوی منابع و مصارف، بیش از ۴۳۰ میلیون مترمکعب آب از سد زاینده‌رود رها شده است، آیا در این کشور در زمینه آب قانونی وجود ندارد؟

نماینده بروجن خطاب به وزیر کشاورزی تصریح کرد: اگر نمی‌توانید امنیت پروژه آبرسانی نیمی از مردم استان چهارمحال و بختیاری و پروژه بروجن را که تأمین کننده آب نیم میلیون نفر جمعیت استان است، فراهم می‌کند، بگویید تا مردم وارد عمل شوند و امنیت پروژه را تأمین کنند.

حجت‌الاسلام جعفری بروجنی گفت: کشاورزان زحمتکش شرق استان اصفهان از وضعیت آب حوزه زاینده‌رود گله دارند. طبق تابلوی منابع و مصارف آب کشاورزی و آب شرب قابل توجهی رهاسازی شده است و اگر با مشکل کمبود آب در پایین دست سد مواجه هستیم، به دلیل سوء مدیریت استان اصفهان در حوزه آب است. مدیران نتوانستند آب را درست مدیریت کنند و چند برابر آب مورد نیاز جمعیت استان اصفهان را رها کرده‌اند.

وی تأکید کرد: درست نیست دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان برای آبادی یک شهر ویران شود. باید به کشاورزان پاسخ داده شود که آب مورد نیاز آن‌ها در صنعت و جای دیگر مصرف شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا