ورزشی

خوشبینی در پرتغال؛ خلق شگفتی پورتو با طارمی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1738026/29

زمان: 15:05  
1399/11/28

بازدید: 21,374

باید خوب دفاع کرد

در پرتغال معتقدند پورتو اگر در خط دفاعی برابر یوونتوس خوب کار کند، با داشتن مهاجمانی زهردار مثل طارمی، مارگا، دیاز و کورونا قادر به حذف رونالدو و یارانش خواهد بود.

به گزارش “آلانه”، فردا از دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، پورتو با مهدی طارمی میزبان یوونتوس است. دیداری که بسیاری شانس یووه را بالاتر می دانند اما در پرتغال احتمال یک سورپرایز از پورتو را دور از ذهن نمی بینند.

 

 

 

 

پورتو پس از اتمام دور گروهی که پشت سر منچسترسیتی در رده دوم قرار گرفت، تغییراتی را به خود دیده است. مهدی طارمی که در دور گروهی حضور ثابتی در خط حمله پورتو نداشت، این روزها به ستاره اول تیمش تبدیل شده و گلزنی های او دیگر تبدیل به یک عادت شده است.

او همراه خسوس کورونا و موسی مارگا مثلث خطرناکی را در خط حمله پورتو تشکیل داده و در این بین نباید لوئیز دیاز کلمبیایی را هم فراموش کرد که نسبت به فصل گذشته حالا در ایده های سرجیو کونسیسائو مربی پورتو جایگاه بهتری پیدا کرده و در 27 بازی زننده 9 گل نیز بوده است.

 

 

Image result for Jorge Andrade

 

 

ژرژ آندراده ملی پوش سابق پرتغالی که سابقه دو فصل بازی برای پورتو را دارد، در تحلیل خود از این بازی گفت:« نه پورتو و نه یوونتوس در لیگ خود صدرنشین نیستند و به شخصه معتقدم پورتو از لحاظ ذهنیتی شبیه به تیم های ایتالیایی است. دفاعی منسجم دارد و قدرت انتقالش از دفاع به حمله نیز سریع و خوب است.

استراتژی پورتو برابر یوونتوس، تقدیم توپ به تیم ایتالیایی خواهد بود. باید توجه داشت که پورتو در خط حمله تیمی خطرناک و کشنده است و با داشتن خسوس کورونا، لوئیز دیاز، موسی مارگا و مهدی طارمی می تواند به هر تیمی ضربه بزند. اگر پورتو در خط دفاعی خوب کار کند، بعید نمی دانم بتواند با خلق شگفتی، یوونتوس را حذف کند. مهاجمان پورتو فصل جاری 30 گل به ثمر رسانده اند و این آمار بسیار خوبی است. رمز موفقیت پورتو برابر یوونتوس، در انسجام دفاعی است.»

 

 

 

 

آندراده ادامه داد:« یوونتوس بهترین بازیکن دنیا یعنی رونالدو را در اختیار دارد و تیم هایی چون یوونتوس با چنین فوق ستاره هایی، قادر به انجام کارهای بزرگی هستند. یووه ساختاری منسجم و درست دارد و بازیکنانی دارد که می توانند در یک ثانیه ورق را برگردانند. مدافعان پورتو باید بسیار بسیار باهوش عمل کنند.»

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا