ورزشی

بارسا 1 – 4 PSG؛ پادشاه جدید امباپه است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، بارسلونا در شبی که در خانه عملکرد خوبی نداشت، مغلوب درخشش و هت تریک کیلیان امباپه شد و در نهایت در دور رفت 1-4 مقابل پاری سن ژرمن شکست خورد.

 

بارسلونا بازی را بهتر آغاز کرد و اولین فرصت در دقیقه 14 برای این تیم و روی ارسال عمقی لیونل مسی ایجاد شد، اما ضربه زمینی آنتوین گریزمان در اختیار کیلور ناواس قرار گرفت.

 

لحظاتی بعد کیلیان امباپه با یک پاس تماشایی مائورو ایکاردی را در موقعیتی تک به تک قرار داد، اما ضربه مائوریتو بقدری ضعیف بود که پیش از رسیدن به دروازه توسط جرارد پیکه دفع شد.

 

 

اما در دقیقه 25 و با برخورد لایوین کورزاوا با فرانکی دی یونگ بود که بارسلونا صاحب یک ضربه پنالتی شد و لئو مسی با یک ضربه محکم و دقیق به طاق دروازه گل اول را به ثمر رساند.

 

دو دقیقه بعد و روی حرکت انفرادی مسی در محوطه این عثمان دمبله بود که در مقابل دروازه فرصت خوبی داشت، اما ضربه زمینی او به راحتی در اختیار ناواس قرار گرفت.

 

اما در دقیقه 32 پاری سن ژرمن به گل تساوی رسید. روی پاس مارکو وراتی، امباپه در مقابل دروازه با حرکتی تکنیکی تک به تک شده و با ضربه ای دقیق به گوشه دروازه موفق به گلزنی شد.

 

 

دو دقیقه پی اس جی تا آستانه ردن گل دوم نیز پیش رفت، اما ضربه زمینی کورزاوا از درون محوطه با عکس العمل مارک تراشتگن همراه شد. در دقیقه 36 آنتوان گریزمان با استارتی تماشایی از سمت چپ می توانست گل دوم بارسا را به ثمر برساند، اما ضربه زمینی او با اختلاف کمی به بیرون رفت. در ثانیه های پایانی نیمه اول ضربه سر ایکاردی روی کرنر از سمت راست با اختلاف کمی راهی خارج زمین شد تا نیمه نخست با تساوی 1-1 تمام شود.

 

در همان دقایقی ابتدایی نیمه دوم کیلیان امباپه فرصت داشت گل دوم تیمش را به ثمر برساند، اما ضربه زمینی او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

اما در دقیقه 65 پاریس به گل دوم رسید. روی حرکت فلورنزی از سمت راست و ارسال زمینی او، در نهایت توپ به امباپه در مقابل دروازه رسید و او به راحتی گل دوم را به ثمر رساند.

 

 

اما این پایان کار نبود و پاری سن ژرمن در دقیقه 70 باز هم به گل رسید. روی ارسال ایستگاهی پاردس از سمت چپ، مویس کین در شلوعی محوطه و با یک ضربه سر موفق به گلزنی شد.

 

در دقیقه 80 کیلور ناواس مرتکب اشتباه شد و پاس ضعیف او به گریزمان برخورد کرد، اما پی اس جی خوش شانس بود که این ضربه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

 

اما در دقیقه 85 گل چهارم هم به ثمر رسید. روی یک ضدحمله سریع، پاس زمینی جولیان دراکسلر در موقعیتی تک به تک به امباپه رسید و او با یک ضربه فنی و دقیق کار را تمام کرد. در ادامه جریان بازی آرام دنبال شد و پاری سن ژرمن 1-4 به برتری رسید.

 

01:24: مقاومت ناپذیر… وصف روزنامه اکیپ از درخشش امشب امباپه…

 

 

 

 

 

00:21: سوت پایان بازی… پاریسن ژرمن در شبی که نیمار و دی ماریا را به همراه نداشت با درخشش امباپه، با نتیجه 4 بر یک بارسا را شکست داد.

 

 

 

 

01:18: یک کری توئیتری جالب در شبی که امباپه مسی را محو کرد.

 

 

 

 

 

01:12: هت تریک امباپه… مهاجم فرانسوی پاریسی ها روی یک ضد حمله تند و تیز و فرار هوشمندانه از آفساید، بغل پایی غیرقابل مهار را روانه دروازه ترشتگن کرد تا گل چهارم تیمش را به ثمر برساند.

 

 

 

 

01:08: کیلور ناواس خوش شانس بود که اشتباه مرگبارش منجر به باز شدن دروازه پاریس نشد. او که می خواست به صورت نمایشی توپ را دور کند، در زدن ضربه دچار اشتباه شد و توپ بعد از بلوکه شدن توسط کریژمان می رفت درون دروازه قرار بگیرد، اما با اختلافی کم راهی اوت شد.

 

 

01:07: امباپه اولین بازیکنی است که در قرن بیست و یکم موفق به زدن دو گل در یک بازی حذفی لیگ قهرمانان اروپا به بارسا در نیوکمپ می شود.

 

 

 

 

 

01:02: تصویر جالبی که ESPN از ناکامی پیکه در مهار امباپه به نمایش گذاشته است./ یکی از نویسندگان ESPN در وصف این تصویر رپلی زده است: “به نظر می رسد این یک کلیپ از تبلیغات نایکی است.”

 

 

 

 

01:01: مویس کین با گلزنی در بازی امشب، در سه بازی اخیر تیمش موفق به گلزنی شده است.

 

 

 

 

00:58: مقایسه اتفاقات بازی امشب با بازی تاریخی فرانسه و آرژانتین در جام جهانی 2018 که فرانسوی ها با درخشش امباپه، یاران مسی را شکست دادند، یکی از سوژه های داغ بازی توئیتر در این دقایق است.

 

 

 

00:56: روی اشتباه مرگبار مدافعان بارسلونا در یارگیری، مویس کین با یک ضربه سر دیدنی گل سوم تیمش را هم وارد دروازه میزبان کرد.

 

 

 

00:55: اگر درخشش ترشتگن نبود، امباپه می توانست پس از یک فرار دیدنی و ورود به محوطه جریمه بارسا، هت تریک کند.

 

 

00:51: روی اشتباه عجیب مدافعان بارسا، امباپه دومین گل خود را هم به ثمر رساند. بارسلونایی ها در این صحنه اعتقاد به آفساید داشتند اما بعد از بازبینی صحنه توسط داور، گل دوم پاریس صحیح تشخیص داده شد.

 

 

 

00:47: پس از برخورد توپ به دست کیمپمبه در داخل محوطه جریمه، در حالی که بارسلونایی ها به شدت اعتقاد به پنالتی داشتند، با نظر داور، بازی ادامه پیدا کرد.

 

 

00:33: درخشش چشمگیر وراتی در نیمه اول بازی که با یک پاس گل زیبا نیز همراه بود، تحسین توئیتری قابل توجهی را به همراه داشته است.

 

 

 

00:31: نیمه دوم بازی شروع شد.

 

 

00:20: با گلزنی در بازی امشب، لئو مسی برای هفدهمین سال متوالی (2005-2021) در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرد.

 

 

 

 

00:17: توئیتر گل آمار گلزنی امباپه 22 ساله را منتشر کرده و نوشت: او هنوز 22 سال سن دارد!

 

 

 

 

00:16: نیمه اول بازی دو تیم به جذاب ترین شکل ممکن با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

 

 

 

00:12: ستاره های حال و آینده… وصف زیبای فاکس اسپورت در مورد گلزنان بازی امشب تا این لحظه

 

 

 

00:12: نیمار که همواره بخاطر دایوهای عجیبش مورد نقد بوده، واکنش جالبی به پنالتی بارسا داشت و آنرا خنده دار دانست.

 

 

 

 

 

00:10: واکنش های توئیتری جالبی به محو شدن عجیب پیکه و لانگله مقابل امباپه در صحنه گل اول پاریسی ها را شاهد هستیم.

 

 

 

 

00:06: دقایق پایانی نیمه اول به جذاب ترین شکل ممکن در حال پیگیری است و دو تیم در حال تدارک حملاتی به شدت خطرناک روی دروازه یکدیگر هستند. (بارسلونا تا این لحظه 7 موقعیت گل روی دروازه پاریس ایجاد کرده و پاریسی ها 3 بار موقعیت گل روی دروازه بارسا ایجاد کرده اند.)

 

 

00:01: امباپه خیلی زود زهر خود را بعد از گل بارسال ریخت و تنها بعد از 5 دقیقه بازی را به تساوی کشاند. مهاجم پاریسن ژرمن داخل محوطه جریمه بعد از دریافت توپ به راحتی لانگله و پیکه را از پیش رو برداشت و با شوتی غیرقابل مهار دروازه ترشتگن را باز کرد.

 

 

 

 

23:57: لیونل مسی پشت ضربه پنالتی ایستاد و در حالی که ناواس جهت ضربه او را هم درست تشخیص داده بود، با نشانه گرفتن دقیق گوشه سمت راست دروازه، گل اول بارسا را به ثمر رساند.

 

 

 

 

23:45: سرمربیان دو تیم از ابتدای بازی از کنار زمین در حال هدایت شاگردانشان هستند و واکنش هایشان به قضاوت داور هم چندان دوستانه نیست.

 

 

23:40: بر هم خوردن تعادل دی یونگ در داخل محوطه جریمه پاریسن ژرمن، اعلام پنالتی برای بارسلونا را به همراه داشت، پنالتی که خیلی هم مشکوک بود اما داور بعد از چک کردن VAR تصمیم خود را حفظ کرد.

 

 

 

23:35: در نبود نیمار و دی ماریا، امباپه کار سختی در خط حمله برای گلزنی در بازی امشب دارد.

 

 

 

23:30: عکس تیمی پاریسی ها پیش از بازی امروز

 

 

 

23:30: رونالد کومان، سرمربی تیم بارسلونا پیش از شروع بازی به سمت نیمکت تیم پاریسن ژرمن رفته و ضمن خوشامدگویی به مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تیم میهمان، لحظاتی به با او به خوش و بش پرداخت.

 

 

23:30: غیبت نیمار و دی ماریا، مهمترین اتفاق در ترکیب تیم پاریسن ژرمن است و پاریسی ها در غیاب این دو به مصاف بارسا در نیوکمپ می روند.

 

 

 

 

 

ترکیب اصلی بارسلونا: تراشتگن- پیکه- لانگله- آلبا- دست- دی یونگ- بوسکتس- پدری- گریزمان- دمبله- مسی

 

 

ترکیب اصلی پاری سن ژرمن: ناواس- مارکینیوش- کیمپمبه- کوروزاوا- فلورنزی- پاردس- گایه- وراتی- مویس کین- امباپه- ایکاردی

 

 

23:15: رونالدو کومان و مائوریتسیو پوچتینو تا به حال هفت تقابل داشته اند که چهار پیروزی برای پوچتینو، یک پیروزی برای کومان و دو تساوی حاصل شده است.

 

22:56: بارسلونا در پنج تقابل از شش بازی اخیر خود در برابر پاری سن ژرمن حداقل دو برابر دروازه این تیم را باز کرده است.

 

22:39: تصویری جالب از رونالد کومان در جدال با پاری سن ژرمن در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۱۹۹۵ که با حذف بارسلونا همراه شد و کومان به دنبال جبران آن خواهد بود

 

 

22:20: داور بازی امشب کوئیپرز هلندی خواهد بود. او 10 بازی برای بارسلونا سوت زده که پنج پیروزی، چهار تساوی و یک شکست حاصل کار این تیم بوده است.

 

 

21:55: پاری سن ژرمن تا به حال در استادیوم نوکمپ مقابل بارسلونا پیروز نشده و دو تساوی و سه شکست حاصل کار این تیم بوده است.

 

21:40: نشریه موندو دیپورتیوو مدعی شد جرارد پیکه و سرجینیو دست در ترکیب اصلی بارسلونا قرار خواهند داشت.

 

21:30: ترکیب منتخب دو تیم از نگاه هواسکورد

 

 

 

 

21:14: بارسلونا در 6 مسابقه قبلی خود برابر پاری‌سن‌ژرمن کلین‌شیت نداشته و امروز نیز کار دشواری برای رقم زدن این موضوع خواهد داشت.

 

20:39: کیلور ناواس، دروازه بان کاستاریکایی پاری سن ژرمن، خاطره خوشی از تقابل با بارسا ندارد چراکه او در 13 دیدار برابر این تیم 28 گل دریافت کرده است.

 

20:10: لیونل مسی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا عملکردی خیره‌کننده داشته و آمار 27 گل و 6 پاس گل در 30 مسابقه را از خود به ثبت رسانده است؛ موضوعی که می تواند خبر بدی برای تیم فرانسوی در آستانه جدال امشب باشد.

 

20:00: تصویری از ورزشگاه نوکمپ در فاصله چند ساعت مانده به دیدار حساس بارسلونا و پاری سن ژرمن در دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا.

 

 

 

 

19:50: نیمار، ستاره برزیلی ساعاتی مانده به بازی با یک ایموجی گریه توئیت کرد: “یکی از سه مسابقه ای که بیش از همه دوست داشتم در آن بازی کنم.”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا