ورزشی

واکنش گل گهر به محرومیت منشا

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1737816/2

زمان: 15:02  
1399/11/27

بازدید: 29,815

خودمان او را جریمه کردیم اما…

تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان سرانجام دو روز پس از پیروزی برابر نساجی مازندران در ورزشگاه وطنی که با محرومیت گادوین منشا نیز همراه شد، به صورت رسمی بیانیه‌ای صادر کرده است.

به گزارش “ورزش‌سه”، روز گذشته بود که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خیلی زود به اتفاقات ورزشگاه وطنی و حرکت گادوین منشا پس از گلزنی واکنش نشان داد و این بازیکن را تا اطلاع ثانوی و تا صدور حکم از حضور در تمامی رقابت‌های فوتبالی محروم کرده است.  

در مورد این موضوع البته اگرچه در برخی پیج‌های هواداری پرسپولیسی، بیانیه‌ای پس از بازی دست به دست می‌شد و به باشگاه گل‌گهر منتصب می‌شد؛ اما بیانیه‌ای که در ادامه این مطلب می‌خوانید، همانطور که توسط روابط عمومی تیم فوتبال گل‌گهر نیز به آن اشاره شده، اولین واکنش رسمی این تیم به محرومیت منشا و حواشی دیدار برابر نساجی مازندران است.  

گل‌گهر در این بیانیه ضمن تاکید بر این نکته که حتی در صورت ورود نکردن فدراسیون، مهاجم نیجریه‌ای این تیم به خاطر رفتار غیراخلافی جریمه می‌شد، خواستار برقراری عدالت و نگاه برابر به همه ‌تیم‌ها شده است و توضیح می‌دهد که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در برخی موارد مشابه، تصمیمات متفاوتی را با توجه به نام تیم‌ها اتخاذ کرده است.

در بیانیه‌ای که در ادامه می‌خوانید، گادوین منشا به دلیل انجام رفتار غیر ورزشی توسط باشگاه ده درصد از مبلغ قراردادش کسر شده است.

 

«به نام خدا؛ قبل از هر سخنی باید اشاره کنیم این اولین واکنش باشگاه گل‌گهر به اتفاقی است که برای گادوین منشا در بازی با نساجی افتاد.
“قطعا و صریحا اعلام می‌کنیم که اگر کمیته محترم اخلاق هم به این اتفاق ورود نمی‌کرد، ارکان باشگاه گل‌گهر با این حرکت برخورد می‌کردند و قصد این کار را هم داشتند، که حداقل آن عذرخواهی از جامعه ورزش و ۱۰ درصد جریمه قطعی بود؛”  اما نکته عجیب در این ماجرا ذوق زدگی پیج های هواداری برای بهره برداری به نفع یک تیم  و البته سرعت عمل کمیته اخلاق است. واقعیتی وجود دارد که در رابطه با موارد مشابه  سکوت رسانه‌ای و چشم پوشی قضایی در میان بوده است و این اتفاق از عدالت به دور است و حس تبعیض را در هواداران فوتبال به وجود خواهد آورد که ثمره آن چند دستگی کنونی در فوتبال است که جای لذت را گرفته است. اگر قرار است عدالت با قدرت سخت عمل کند باید برای همه تیم‌ها اینگونه باشد. موارد بسیاری هستند که حرف ما را در مورد این رفتار دوگانه ثابت می‌کنند.
باز هم خاطر نشان می‌کنیم حرکت گادوین منشا با اینکه اهانت به هیچکدام از ارکان مسابقه و هواداری نبوده و صرفا یک رفتار هیجانی بوده را محکوم می‌کنیم و در همین راستا ١٠ درصد از قرارداد او کسر کردیم و از جامعه ورزش عذرخواهی می‌کنیم.
عدالت تنها چیزی است که برای همه خوش آیند است و گمان تک قطبی سازی فوتبال ایران توسط جریانی  را از بین خواهد برد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا