ورزشی

رضایی: نگاه دوگانه به فوتبال‌مان آسیب می‌زند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، رحمان رضایی یکی دیگر از چهره‌هایی بود که در مراسم رونمایی از پیراهن دو تیم منتخب 98 و منتخب سرخابی شرکت کرد و قرار است فردا در ورزشگاه آزادی در دیدار یادبود مهرداد میناوند و علی انصاریان به میدان برود؛ رضایی در گفتگو با خبرنگاران درباره دیدار فردا گفت: مراسم همانطور که همگان می‌دانند گرامیداشت مهرداد میناوند و علی انصاریان است، خدا رحمت‌شان کنند؛ خاطرات زیادی با این دو عزیز داشتیم و داریم اما متاسفانه فکر می‌کنم شرایط به گونه‌ای بود که اگر کمی به لحاظ پزشکی و وسائل و امکانات درمانی می‌جنبیدیم این حوادث رخ نمی‌داد. اما به هر حال یادشان گرامی و روحشان قرین رحمت، امیدوارم همه ورزشکاران و جامعه ورزش در سطوح مختلف سالم و سلامت باشند.

 

سرمربی سابق ذوب‌آهن در ارزیابی نیم‌فصل نخست لیگ‌برتر فوتبال ایران هم توضیح داد: مطمئنا نواقص و معایب زیادی در این لیگ شاهد بودیم؛ از شروع مسابقات که بعد از لیگ قهرمانان، دیدارها در فاصله هر پنج روز برگزار می‌شد تا از لحاظ امکانات سخت‌افزاری همچنان مشکل داریم آن‌هم در شرایطی که ما لیگ حرفه‌ای را به قول خودمان دنبال می‌کنیم.

وی افزود: امکاناتی مانند زمین، رختکن و حواشی مرتبط به بازی‌ها و متاسفانه این حواشی بسیار زیاد است، هر چند حاشیه عضو لاینفک فوتبال است اما در فوتبال ایران خیلی زیاد است. البته بعضی از این حواشی واقعا حق با مربیان و تیم‌هاست که باید در قوانین و ضوابط بازی‌ها تجدیدنظری شود؛ فکر می‌کنم باید قوی‌تر و مدون‌تر با در نظر گرفتن مصالح تیم‌ها، به ویژه در شرایط کرونا که خیلی از تیم‌ها آسیب دیدند و پسامدهایی که کرونا داشته است، در نظر نگرفتند. بازیکنان زیادی درگیر این بیماری شدند و پسامدها باعث شده تا بازیکنان به لحاظ فیزیکی و بدنی افت کنند که متاسفانه در قوانین چیزی لحاظ نشده بود در حالی که می‌توانستند جامع‌تر به این موضوع نگاه کنند و قانون‌گذاری کنند. امیدوارم که الان همه مسائل را تجربه کردند و از نزدیک لمس کردند بتوانند قوانین را اصلاح کنند تا تیم‌ها با آرامش بیشتر و بازیکنان با حاشیه امنیت بهتری بازی کنند و لیگ را دنبال نمایند.

 

 

پیشکسوت فوتبال ایران درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و ویژگی‌های رئیس آینده فدراسیون نیز گفت: من فکر می‌کنم انتخابات فوق‌العاده حساسی است، با توجه به این اتفاقاتی که در سال‌های اخیر به ویژه یکسال گذشته در فوتبال ما رخ داده بالاخره کار هر رئیسی که انتخاب شود، کار بسیار سختی است؛ جمع کردن مشکلات، اتفاقاتی که رخ داده و هزینه‌هایی که در بر داشته من فکر می‌کنم همه این‌ها باید با اشراف کامل و با در نظر گرفتن منابع مالی بتواند رئیس جدید جبران کند. مخصوصا در تیم‌ملی و اتفاقاتی که افتاده، امیدوارم هر کسی که رئیس است موفق شود به ویژه به لحاظ تامین منابع مالی. من فکر می‌کنم اولین مسئله مهم برای رئیس بعدی فدراسیون فوتبال، همین تامین منابع مالی با توجه به بدهکاری‌ها و مشکلات تیم ملی است.

 

رضایی در این‌باره ادامه داد: باید در فوتبال و فدراسیون ما پوست‌اندازی شود و این مسئله لازم است، الان شرایطی که وجود دارد من فکر می‌کنم اکثر تیم‌های لیگ برتر و لیگ یک، گریبان‌گیر مشکلاتی هستند؛ دوستان برای رسیدن به لیگ خوب و منظم تلاش می‌کنند اما باید خیلی قوی‌تر باشیم، با توجه به این‌که کشوری هستیم که در سطح آسیا هم به لحاظ رنکینگ و هم به لحاظ فوتبالی ما از بسیاری از کشورهای آسیای شرقی قوی‌تریم. اما متاسفانه از لحاظ قوانین برگزاری مسابقات و لیگ منظم پس از این همه سال برگزاری رقابت‌ها، ما خیلی بهتر از این‌ها باشیم. مخصوصا لیگ برتر که ویترین فوتبال ماست بتواند آن را سر و سامان بدهد و به راه درستی هدایت کند.

رحمان رضایی درباره اختلافاتش با مدیرعامل ذوب‌آهن و پایان همکاری‌اش با سبزپوشان اصفهانی هم توضیح داد: اتفاقات و مشکلات و مسائلی که در تیم ذوب‌آهن بود، بسیار زیادی بود؛ به ویژه در این اواخری که من در آن‌جا بودم. من فکر می‌کنم تمام کسانی که فوتبال ایران را تعقیب می‌کردند، تمامی این حواشی را دیدند و سرانجام آن هم مشاهده کردند چه اتفاقی رخ داد. من واقعا دوست ندارم به عقب برگردم و آن اتفاقات و مشکلات را بازگویی کنم اما امیدوارم تیم ذوب‌آهن موفق باشد و بتواند آن‌چه در شأن و جایگاه ذوب‌آهن در فوتبال ایران، بتواند به جایگاهش برسد.

 

 

رضایی که بازیکن سابق ذوب‌آهن هم به شمار می‌رود، درباره افت ذوبی‌ها در چند فصل گذشته فوتبال ایران گفت: من به مشکلات و جزئیات آن نمی‌پردازم؛ به ویژه اتفاقاتی که از ناحیه داوری رخ داد و ما از آن خیلی آسیب دیدیم. 13 14 امتیاز رو صرفا به دلیل داوری و اشتباهاتی که اتفاق افتاده، از دست دادیم اما همیشه یک علامت سوال جلوی چشمان من است که چرا همه‌ی اشتباهات باید به ضرر ما می‌بود؟ این خودش چراها و اما و اگرهای زیادی دارد اما من به همین یک سوال بسنده می‌کنم. واقعا هنوز خودم هم جواب آن را پیدا نکردم.

او ادامه داد: شاید مصلحت فدراسیون بر این است که برای برخی تیم‌ها بیانیه بدهد و برخی دیگر نه و من در این‌باره قضاوت نمی‌کنم؛ بالاخره شاید راه درستی را می‌روند. من لغت خاصی در این‌باره استفاده نمی‌کنم اما فکر می‌کنم مدیران فوتبالی کشور همه جوانب را می‌سنجند اما اگر شخصاً قضاوت خودم را بخواهید، باید بگویم که همه این‌ها دارد به فوتبال‌مان آسیب می‌رساند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا