ورزشی

جزییات برگزاری ادامه لیگ برتر و جام حذفی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1737793/39

زمان: 13:05  
1399/11/27

بازدید: 8,571

سهیل مهدی تشریح کرد:

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: سه هفته از لیگ برتر را قبل از نوروز برگزار کرده و در فیفادی طبق قانون مسابقات را برگزار نخواهیم کرد.

به گزارش “آلانه”، سهیل مهدی در گفت‌وگویی تلفنی با برنامه “یه روز تازه” در شبکه پنج سیما درباره احتمال تغییر برنامه دیدارهای لیگ برتر به دلیل برگزاری متمرکز رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی در خرداد ۱۴۰۰ اظهار داشت: این فشار به برنامه مسابقات در سطح دنیا رخ می‌دهد. پیش از این قرار بود لیگ قهرمانان آسیا به شکل رفت و برگشت برگزار شود و با وجود اینکه ما پیشنهاد داده بودیم فصل جدید این رقابت‌ها پس از پایان لیگ کشورهای غرب آسیا انجام شود، کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان را در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌کند.

وی افزود: همه منتظر بودیم مسابقات انتخابی جام‌جهانی به شکل رفت و برگشت برگزار شود و برنامه‌ریزی سرمربی تیم‌ملی هم روی همین موضوع بود اما به نظر می‌رسد این رقابت‌ها هم به شکل متمرکز در فیفادی و در خردادماه انجام می‌شود. طبق مشورتی که با تیم ها داشتیم از آنها اجازه گرفتیم نیم‌فصل را ادامه داده، سه هفته را برگزار کنیم و در ادامه ایامی که تیم‌ملی بازی دارد و همچنین زمان برگزاری لیگ قهرمانان به تیم‌هایی که فارغ از این قضیه هستند، استراحت بدهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تصریح کرد: هنوز تقویم تیم‌ملی از لحاظ برگزاری اردو نهایی نشده و شاید کادر فنی بخواهد از فیفادی نوروز برای اردوی آماده‌سازی استفاده کند. از طرفی تیم‌ها برنامه‌ریزی خود را برای این سه هفته انجام داده و ما هم طبق همین موضوع پنجره نقل و انتقالات را تنظیم کرده‌ایم. در حال حاضر امکان تعطیلی مسابقات وجود ندارد زیرا لیگ قهرمانان و در ادامه تعطیلی‌های مختلف دیگر را پیش‌رو داریم و به همین دلیل اگر این سه هفته را برگزار نکنیم، لیگ خیلی فرسایشی می‌شود.

مهدی ادامه داد: اگر جدول اجازه بدهد یک مرحله جام حذفی را هم برگزار می‌کنیم اما دیدار سوپرجام بستگی به برنامه تیم‌ملی دارد. از ابتدا هم این فضا را در نظر گرفته بودیم اما تاکنون زمان این مسابقه به دو دلیل کرونا و مشخص نبودن فضای استراحت‌ تیم‌ها قطعی نشده است و سعی داریم زمان سوپرجام را هم به زودی اعلام کنیم. به هر حال برخی زمان‌ها برای روزهای فیفا ذخیره شده و ما طبق قانون در ایام فیفادی مسابقات را برگزار نخواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا