ورزشی

کشف نقطه پنالتی وسط باتلاق(عکس )

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در ادامه هفته بیست و چهارم رقابت های سوپرلیگ ترکیه، امروز تیم های گالاتاسرای و قاسم پاشا در استادیوم ترک تلکام آرنا به میزبانی گالا به مصاف هم رفتند که این دیدار برای آنها سخت پیش رفت. روز گذشته فنرباغچه به لطف گلزنی های ادامه دار مامه تیام مقابل فاتح کاراگومروک به پیروزی دست یافت و موقتا به صدر جدول صعود کرد و گالاتاسرای برای بازگشت به رده نخست، چاره ای جز پیروزی برابر حریف خود نداشت.

هوای برفی و بارانی استانبول، باعث شد تا این دیدار در سرمای صفر درجه و زیر بارش شدید برف برگزار شود به نحوی که چمن ورزشگاه نیز به دلیل جمع شدگی آب، باعث شد تا کیفیت خود را از دست داده و به باتلاقی عمیق تبدیل شود.

 

 

 

اما با این وجود، گالاتاسرای خیلی زود و در دقیقه 9 به گل رسید. کرم آکتورکوگلو موفق شد دروازه میهمان را باز کند. اما در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم آیزاک تلین گل تساوی را برای قاسم پاشا به ثمر رساند و این نتیجه تا دقایق پایانی پابرجا ماند.

فاتح تریم سرمربی کهنه کار گالاتاسرای در 20 دقیقه پایانی دست به انجام 5 تعویض زد و در نهایت در دقیقه 89 حملات پردامنه آنها منجر به اعلام یک خطای پنالتی شد. اما کیفیت بد زمین چمن و آب گرفتگی محوطه جریمه قاسم پاشا، باعث شده بود تا نقطه پنالتی دیده نشود و داور برای یافتن آن، مجبور به متراژ زمین شود.

 

 

 

پس از یافتن نقطه صحیح پنالتی، جمع شدگی آب در آن نقطه، باعث شد شرایط برای زدن پنالتی برای بازیکن گالاتاسرای مهیا نباشد و مارکوس دوناسیمنتو تکسیرا ملقب به مارکائو مدافع برزیلی و 24 ساله گالاتاسرای برای اینکه هم تیمی او ضربه پنالتی را از دست ندهد، با دست مشغول جمع آوری آب از محوطه جریمه قاسم پاشا شود.

 

هنری اونیه کورو هافبک نیجریه ای گالا نیز به کمک ماکائو آمد تا آنها بالاخره حجم زیادی از آب جمع شده روی نقطه پنالتی را پاک کرده و یک نوع عملیات غیرممکن را در سرمای استادیوم ترک تلکام آرنا انجام دادند.

در نهایت و پس از چند دقیقه تأخیر، مصطفی محمد این ضربه پنالتی را وارد دروازه قاسم پاشا کرد تا گالاتاسرای با یک پیروزی سخت در این دیدار، موفق شود هم امتیاز با فنرباغچه و به دلیل تفاضل گل بهتر، به صدر جدول بازگردد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا