فناوری

همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران

پنل اس ام اس هیرو

فولکس واگن و مایکروسافت همکاری خود در زمینه فن آوری ابری را گسترش خواهند داد و قرار است در توسعه یک سیستم رانندگی خودران با یکدیگر همکاری داشته باشند. غول خودروسازی آلمانی و بخش نرم افزار آن یعنی «Car.software» از پلت فرم ابری شرکت مایکروسافت با نام Azure با هدف توسعه سریع‌تر سیستم رانندگی خودران استفاده خواهد کرد. این کار باعث می‌شود تا خودروها با سرعت بسیار بیشتری به یکدیگر متصل شوند.

در این رابطه مدیر بخش Car.Software می‌گوید:

IraniCard

«در حالی که مشغول تبدیل گروه فولکس واگن به یک فراهم کننده سیستم های دیجیتالی هستیم. به دنبال ارتقا بخش نرم افزاری شرکت نیز خواهیم بود. در حال حاضر مشغول توسعه پلت فرم مربوط به خودروهای خودران با همکاری مایکروسافت هستیم. همچنین با ترکیب متخصصین شرکت با سیستم ابری و نرم افزاری مایکروسافت با سرعت بسیار بیشتری سیستم های رانندگی خودران را در اختیار مردم قرار می‌دهیم.»

در سالهای گذشته گروه فولکس واگن به صورت مستقل مشغول به توسعه سیستم های رانندگی خودران بود اما امکان کار مستقل برای برندهای زیر مجموعه خود را نیز فراهم کرده بود. با توجه به شرایط جدید تمامی برندها از این به بعد می‌توانند با سیستم مایکروسافت کار کنند.

مایکروسافت با این کار تمام اطلاعات بدست آمده در پی تحقیقات را جمع آوری خواهد کرد.

volkswagen-mobile-robot-charging-concept (1)

همکاری مایکروسافت و فولکس واگن از سال 2018 آغاز و قرار شد فولکس واگن به تنهایی 27 میلیارد یورو در این کار سرمایه گذاری کند.

فولکس واگن و مایکروسافت

فولکس واگن روزهای پرتنشی را پشت سر می‌گذارد. پس از ماجرای دیزل گیت و جریمه سنگین این شرکت در پی تولید بیش از حد گازهای گلخانه‌ای، فولکس واگن سرمایه گذاری سنگینی را برای تولید خودروهای برقی کنار گذاشته است.

با این وجود در پی گسترش ویروس کرونا صنعت خودروسازی یک شوک اساسی را دریافت کرده است و حال به علت کمبود تراشه های نیمه هادی تولیدات آن بشدت کاهش پیدا کرده است.

حال فولکس واگن به دنبال همکاری با شرکت های فن آوری محور همچون مایکروسافت و تسلا خواهد بود تا بتواند سهم خود از بازارهای جدید را گسترش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا