ورزشی

آشفتگی و بی برنامگی الف – تمرکز و آرامش سین!

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1737555/1

زمان: 13:54  
1399/11/26

بازدید: 5,662

نگاه فنی به بازی بزرگ هفته

شبه فینال لیگ برتر در اصفهان، به سود سپاهان و سود بیشتر برای پرسپولیس به پایان رسید تا استقلال در این باخت علاوه بر امتیاز ، خیلی چیزهای دیگر را هم از دست بدهد.

به گزارش “آلانه”، برای ثبت این باخت بر حق ، آشفتگی ، سراسیمگی و بی برنامگی استقلال کاملا عیان بود .در میدان مسابقه ، آنچه که بیشتر بچشم می آمد یک چیدمان و تعریف بسیار ساده از ( ۲-۵-۳ )  بدون کوچکترین شرح وظیفه دیکته شده ، تمرکز و حتی رعایت اولیه اصول پوشش و جاگیری بود .بازبینی گل اول بازی ، نشان بارز و آشکاری از عدم توجیه سه مدافع میانی داشت .اگر قرار به بازی با پوشش از یزدانی و یارگیری از غلامی و دانشگر در عمق بود ، پس یزدانی چرا جلوتر از دو مدافع یارگیرش جاگیری کرده بود و اگر قرار به بازی با آرایش خطی بود که بازهم استقرار مدافعین میانی استقلال جای سوال داشت.

 

به همین منوال بازبینی گل دوم بازی هم نشان آشکاری از عدم هماهنگی میان سه هافبک مرکزی استقلال داشت .جایی که اصلا بازی مهدی پور و اسماعیلی و رضاوند بهم نمی خورد .جا ماندن رضاوند روی پایه گیری گل دوم ، عدم پوشش مهدی پور ، خطای آشکار ، ضربه ایستگاهی و ثبت یک گل آسان . بعنوان مثال  در آن صحنه ، غلامی بعنوان مدافع یارگیر چپ پشت سر یزدانی و دانشگر بعنوان مدافع یارگیر راست چه می کرد ؟حضوری مداخله گرانه و کاملا بی آزار !

 

 

حکایت خط حمله فاصله دار و سردرگم استقلال هم که در این میان کاملا آشکار بود .عدم انسجام و سردرگمی و دروازه بان خوبی بنام مظاهری که در آتش این بی برنامگی می سوزد !

 

 

در مقابل سپاهان کاملا متمرکز و با برنامه و برای ثبت گلهای پیروزی بخش و حیاتی اش اصل را بر غافلگیری حریف گذاشته بود .شروع سریع ضربات ایستگاهی و شروع های مجدد بازی ( اوت دستی ) و غافلگیری حریفان .علاوه بر آن ، اعتقاد و پایداری بر سیستم تعیین شده ( ۴-۲-۳-۱ ) سپاهان و ترکیب ایده آل کادر فنی با در اختیار داشتند شور و شعور؛ جوانی نویدکیا در کنار تجربه مرزبان . سپاهانی که سیستم و شیوه بازی اش با کارهای ترکیبی در کانال های کناری شکل می گیرد و به حتم ، بهترین مدافعین نفوذی و کناری ( نورافکن و اسماعیلی فر ) و بهترین وینگرهای لیگ ( محبی و حسینی ) را در اختیار دارد و در این شیوه از بازی ( میرزایی و خلعتبری ) یاران سرعتی و تکنیکی نیز ذخیره های طلایی زوج های کناری زردپوشان اصفهانی هستند.

 

در میانه میدان نیز شعور ، تکنیک و تجربه سروش رفیعی با اوجگیری شهباززاده مهاجم نوک ، هارمونی فوق العاده به آنها می بخشد .

تیمی که به حق  مدعی عنوان قهرمانی است .

 

 ” یعقوب وطنی “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا