سیاسی

حضور هیات نظامی ایران در افتتاحیه رزمایش امن ٢٠٢١ در پاکستان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، مراسم افتتاحیه رزمایش بین المللی امن ۲۰۲۱ با حضور جانشین فرمانده نیروی دریایی پاکستان و هیات‌های نظامی کشور‌های مختلف در ساحل شهر کراچی برگزار شد.

هیات نظامی کشورمان به نمایندگی از ستاد کل نیرو‌های مسلح متشکل از نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ریاست امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری به همراه سرهنگ مصطفی قنبرپور وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در این رزمایش به عنوان ناظر حضور دارند. احمد محمدی سرکنسول ایران در کراچی نیز در این مراسم شرکت کرد.

رزمایش دریایی اَمَن هر دوسال یک بار برگزار می‌شود، این رزمایش از سال ۲۰۰۷ آغاز شده و در آن انواع تجهیزات دریایی و نظامی پاکستان و توان رزمی آن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

رزمایش بین المللی اَمَن با شعار در کنار هم برای صلح با حضور نیروهای دریایی ۴۵ کشور تا ۲۸ بهمن در کراچی ادامه خواهد داشت و هیات ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران نیز در حاشیه این رزمایش قرار است در کنفرانس بین المللی دریانوردی شرکت و با هیات‌های مختلف از جمله مقامات نظامی پاکستان دیدار کند.

به گفته نیروی دریایی پاکستان، برخی کشور‌ها با ناو‌ها و نیروی رزمی خود در این رزمایش حضور دارند و برخی دیگر نیز به صورت هیات و اعزام نماینده شرکت کرده اند.

دریابان «نوید اشرف» فرمانده ناوگان نیروی دریایی پاکستان در این رزمایش گفت که هدف اصلی رزمایش دریایی اَمَن-۲۰۲۱ انجام اقدامات جمعی و هماهنگ برای حفظ امنیت و ثبات در دریا و تقویت توانمدی‌ها برای پاسخ به تهدیدات موجود اعلام شده است.

وی افزود: این رزمایش بین المللی زمینه مشترکی را برای اشتراک اطلاعات، درک متقابل و شناسایی زمینه‌های منافع مشترک برای همه کشور‌های شرکت کننده برای دستیابی به هدف مشترک حفظ ثبات، صلح و رفاه فراهم می‌کند.

در بهمن ماه ۱۳۹۵ جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این رزمایش دعوت شد و هیاتی از نیروی دریایی ارتش کشورمان در سطح ناظر در این رزمایش حضور یافت.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا