سیاسی

باید تبعیض میان کارکنان دولت برطرف شود/ طرح مجلس برای استخدام نیرو بر اساس آزمون استخدامی

پنل اس ام اس هیرو

عباس گودرزی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان با اشاره به بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: بسیاری از کارکنان به  یک میزان ساعت و فعالیت در یک سازمان دولتی دارند اما به دلیل وجود قرارداد‌های جزیره‌ای از حقوق و مزایای یکسان برخوردار نیستند و فاصله و تبعیض زیادی را تحمل می‌کنند.

گودرزی بیان کرد: ما  درصدد  ساماندهی افرادی هستیم که در دستگاه‌های دولتی به شکل مختلف مشغول به کار هستند و به بعد با سازوکار مشخص استخدام را قانونمند خواهیم کرد.

وی گفت: در قالب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت استخدام ضابطه‌مند و از این پس به کارگیری هر نیرویی در هر نهاد و ارگانی بر اساس آزمون استخدامی خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ساماندهی افراد  به اعتبار چندانی  نیاز نداشته  و مغایرتی با اصل ۷۵ قانون اساسی ندارد، بنابراین  با تعامل دولت و مجلس می‌توانیم  رضایتمندی بالایی را میان کارکنان دستگاه‌های اجرایی ایجاد کنیم.

وی  تصریح کرد: اولویت اول کمیسیون اجتماعی این است که طرح ساماندهی استخدام کارکنان در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گیرد، امیدواریم تا پایان سال این طرح را به نتیجه برسانیم و به صحن علنی ارجاع شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا