ورزشی

گلری که از زیر سایه یک پیرمرد در آمد (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1737069/56

زمان: 23:27  
1399/11/23

بازدید: 17,840

محمد الشناوی سنگربان بلند قامت الاهلی، با درخشش در دیدار مقابل پالمیراس زمینه ساز پیروزی تیمش و کسب عنوان پنجم جام جهانی باشگاه ها بود.

به گزارش “آلانه”، دیدار رده بندی هفدهمین دوره رقابت های جام جهانی باشگاه ها، امروز در استادیوم اجوکیشن سیتی دوحه میان تیم های الاهلی مصر و پالمیراس برزیل برگزار شد که پس از 90 دقیقه تلاش دو تیم، بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید تا بدون وقت های تلف شده، دو تیم مستقیم به سراغ ضربات پنالتی بروند که در نهایت این دیدار با برتری نماینده مصر به پایان رسید.

محمد الشناوی سنگربان 191 سانتی متری الاهلی، ستاره تیمش در ضربات پنالتی بود. پس از اینکه بدر بانون پنالتی اول الاهلی را به گل تبدیل کرد، رونیلسون داسیلوا باربوسا ملقب به رونی هافبک 25 ساله و بزریلی پالمیراس پشت ضربه اول این تیم قرار گرفت. دورخیز بلند او و حرکت اسلومیشن به سمت توپ، ذهن ها را به سمت پنالتی عجیب سیمونه زازا در یورو 2016 و بازی مقابل آلمان انداخت. اما رونی هر چقدر در رقص پا خوب بود، ضربه پنالتیش را بد زد و از او بهتر، الشناوی بود که پنالتی او را مهار کرد.

 

در ادامه، اتفاق عجیب از دست رفتن پنالتی های دوم و سوم الاهلی و پنالتی دوم پالمیراس بود به نحوی که دو تیم پس از زدن 3 ضربه پنالتی، به تساوی 1 – 1 رسیده بودند. ویورتون دروازه پالمیراس یک  پنالتی را مهار کرد و ضربه دیگر به بیرون رفت، لوئیز آدریانو بازیکن پالمیراس نیز پنالتی اش را به بیرون زد هر چند که الشناوی به درستی به سمت توپ حرکت کرده بود.

 

در نهایت کار به ضربات پنالتی پنجم رسید که جونیور ضربه الاهلی را وارد دروازه کرد تا این تیم 3 بر 2 پیش بیفتد. فیلیپه ملو کاپیتان پالمیراس و ستاره سالهای گذشته یوونتوس، اینتر و گالاتاسرای پشت پنالتی پنجم ایستاد. ضربه او به سمت راست الشناوی سنگربان الاهلی زده شد و او با یک پرش بلند و زیبا، به خوبی پنالتی ملو را مهار کرد تا الاهلی عنوان سوم جام جهانی باشگاه ها را از آن خود کند.

 

محمد الشناوی که ستاره الاهلی در این دیدار بود، با 191 سانتی متر قد، خیلی دیر به عنوان سنگربان اصلی تیم ملی مصر برگزیده شد. او همواره زیر سایه عصام الحضری سنگربان کهنه کار مصری قرار داشت. الحضری که از سال 1996 در تیم ملی مصر حضور داشت، تا جام جهانی 2018 نیز در ترکیب کشورش قرار گرفت و آخرین بازی ملی اش نیز مقابل عربستان در جام جهانی روسیه بود که الحضری با 45 سال و 161 روز سن رکورد مسن ترین بازیکن تاریخ جام جهانی را به خودش اختصاص داد.

 

حضور در 159 بازی ملی توسط الحضری باعث شد تا دیگر دروازه بانان مصری زیر سایه او قرار بگیرند اما الشناوی با درخشش در دروازه الاهلی، جای الحضری پیرمرد را در تیم ملی کشورش گرفت و در دو دیدار نخست مصر در جام جهانی 2018 مقابل روسیه و اروگوئه درون چارچوب تیم ملی کشورش بود. او 5 قهرمانی مصر و یک لیگ قهرمانان آفریقا و چند جام داخلی دیگر با الاهلی کسب کرده و اکنون با درخشش در جام جهانی باشگاه ها، جایگاهش را به عنوان سنگربان شماره یک تیم ملی مصر محکمتر کرده و در سن 31 سالگی امیدوار است تا بتواند راه عصام الحضری را ادامه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا