ورزشی

پیشنهاد رومینیگه؛ “عمیقا ضداجتماعی و اخلاقا غیرمجاز”

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، پیشنهاد رییس باشگاه بایرن مونیخ مبنی بر واکسینه شدن بازیکنان این تیم به عنوان الگویی برای جامعه، با انتقادات زیادی مواجه شده است. داگمار فریتاگ، از سیاستگذاران ورزش، و گونتر فریتاگ، جامعه شناس ورزشی، از کسانی هستند که نظری کاملا متفاوت با رومینیگه دارند. همچنین سرمربی باواریایی ها، هانسی فلیک، نیز در این مورد به اظهار نظر پرداخته است.

گونتر گباور، جامعه شناس ورزشی، معتقد است که در اینگونه اظهار نظرها همواره نفع شخصی در نظر گرفته شده است. گباور در مورد پیشنهاد رومینیگه گفت: “در حقیقت، در پس چنین اظهاراتی، این ایده هوشمندانه و همراه با زرنگی وجود دارد که طبق آن بازیکنان بایرن مونیخ باید از امتیازات ویژه ای برخوردار شوند و در واکسیناسیون اولویت داشته باشند.

 

رییس باشگاه بایرن مونیخ روز سه شنبه در مصاحبه ای گفته بود که فوتبالیست های حرفه ای می توانند برای واکسینه شدن و مقابله با ویروس کرونا، الگوهای جامعه باشند.

 

رومینیگه گفت: “اگر به عنوان مثال یک بازیکن بایرن مونیخ واکسن دریافت کند، اعتماد به واکسن در بین جامعه افزایش خواهد یافت. ما نم یخواهیم که به زور راه را برای خودمان باز کنیم و جلوتر از بقیه قرار بگیریم، اما فوتبالیست ها به عنوان الگو می توانند به جامعه کمک کنند.”

 

روز جمعه رییس کمیته ورزش پارلمان آلمان در مصاحبه با RTL گفت که اگر او بخواهد خیرخواهی بایرن مونیخ در افزایش آگاهی جامعه و آمادگی برای واکسیناسیون را بپذیرد، بایرن بهتر است که بخشی از درآمد قابل توجه خود را به تبلیغ واکسیناسیون در بخش های مختلف تبلیغاتی و تلویزیونی اختصاص دهد.

 

خانم فریتاگ داگمار، رییس کمیته ورزش پارلمان آلمان، در ادامه گفت: “این اقدام بسیار قابل توجهی خواهد بود، اما الان به نظر می رسد که او قصد دارد که در وهله اول مشکلات خود را حل کند، چون می دانیم که در حال حاضر دو بازیکن بایرن مونیخ به دلیل ابتلا به کرونا همراه با این تیم به قطر پرواز نکرده اند. مسئله بیشتر “بازیکنان سالم داشتن یا نداشتن” است تا “افزایش آمادگی برای واکسیناسیون در کشور ما”.

 

گونتر گباور نیز معتقد است که واکسیناسیون اختصاصی ورزشکاران حرفه ای کاری “عمیقا ضد اجتماعی و اخلاقا غیرمجاز” است.

این جامعه‌شناس ورزشی در این باره گفت: “من می توانم این موضوع را از نقطه نظر ورزشکاران و شرکت هایی که پشت سر آنها قرار دارند نیز درک کنم. این موضوع انگیزه ای اقتصادی دارد و آنها دوست دارند تا همچنان به داشتن امتیازاتی که در طول هفته ها و ماه های گذشته به ورزشکاران حرفه ای داده شده، ادامه دهند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا