سیاسی

مردم بودجه غیرشفاف، تورم‌زا و غیرواقعی را نمی‌پذیرند / لزوم رفع دغدغه تورم، فقر و امنیت غذایی در لایحه بودجه

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توجه ویژه به برخی نکات بودجه‌ای را در اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰ جهت ارسال به مجلس یادآوری کرده است.

وی در این نامه با اشاره به برخی از ایرادات، کاستی‌ها وابهامات لایحه بودجه ۱۴۰۰، از جمله شفاف سازی و واقع نمایی و رعایت شاخص‌های کلان لایحه بودجه به ویژه تورم واشتغال را مورد تاکید قرار داده است.

در نامه رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس ضریب جینی، اشتغال، ارزش پول ملی ونجات بورس از وضعیت فعلی، امنیت غذایی و دارویی، پیام مثبت برای مردم و فقر زدایی، از مواردی است که باید در اصلاح لایحه بودجه جهت تقدیم به مجلس مورد توجه قرارگیرد.

وی علاوه بر موارد یاد شده شفاف سازی در میزان اعتبار مورد نیاز اجرایی نمودن نظام رتبه بندی معلمان را نیز در این نامه مورد تاکید قرار داده است.

حاجی بابایی در ادامه نامه خود اعتبار مورد نیاز همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و… با اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی را نیز در یکی از بند‌ها یادآوری کرده است.

وی در نامه به نوبخت درخواست کرده است که همسان سازی حقوق بازنشستگان و کارگران سازمان تامین اجتماعی با حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری وتحکیم حقوق همه بازنشستگان نیز در اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی در این نامه اصلاح حقوق کارکنان مظلوم زندان‌ها را نیز مورد تاکید قرار داده است.

وی نگاه عالمانه به حقوق کسانی را که در جزایر جنوب کشور به خدمت اشتغال دارند را نیز از جمله مواردی برشمرده است که باید در اصلاح بودجه به آن توجه شود.

حاجی بابایی در این نامه به لزوم توجه به معیشت مردم به ویژه افرادی که حقوق پایین دارند، اشاره نموده و افزوده است، نیرو‌های کار معین، شرکتی کارمزد و… ایجاد فرصت برای تبدیل وضعیت این طیف از پرسنل دولت به ویژه ایثارگران در بودجه ۱۴۰۰ باید مورد توجه قرار گیرد.

متن مشروح این نامه به شرح ذیل است:

‌«جناب آقای دکتر نوبخت

رئیس محترم سازمان برنامه وبودجه کشور

سلام علیکم.

با تشکر از تلاش‌های جنابعالی و همکاران محترم در اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، برخی از ایرادات، کاستی‌ها و ابهامات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰راجهت اصلاح و تقدیم به مجلس شورای اسلامی یادآوری می‌نماید. مستدعی است دستور فرمایید، علاوه برشفاف سازی وواقع نمایی و رعایت شاخص‌های کلان لایحه بودجه بویژه تورم، ضریب جینی، اشتغال، ارزش پول ملی، فقرزدایی، امنیت غذایی ودارویی، نجات بورس از وضعیت نابسامان کنونی و پیام مثبت برای مردم، مواردذیل:

۱_ میزان اعتبار اجرای نطام رتبه بندی معلمان

۲_ اعتبار مورد نیاز اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و… با اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی

۳_ همسان سازی حقوق بازنشستگان و کارگران سازمان تامین اجتماعی، با بازنشستگان کشوری و لشکری وتحکیم حقوق کل بازنشستگان۴_اصلاح حقوق کارکنان مظلوم زندان ها۵_نگاه عالمانه به حقوق کسانی که در جزایر جنوب کشورمانند عسلویه جان خودرادرکف دست قرارداده اند را در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ تبیین و اصلاح فرمایید.

قبلا ازاقدام مقتضی که مبذول می‌فرمایید کمال تشکر وامتنان را دارد.

حمیدرضا حاجی بابایی

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا