سیاسی

حضور بالگرد‌های مجهز به دید در شب سپاه در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۶ + فیلم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سردار سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه تمرین رزم شبانه رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۶ سپاه گفت: در این رزمایش ما ترکیب دسته‌ها با حجم بالای یگان را در عملیات شبانه داشتیم.

وی ادامه داد: هماهنگی در تاریکی مطلق به تجهیزات خاصی نیاز دارد که واحد‌های زرهی مکانیزه، تکاوری و ویژه، نیروی مخصوص همه به تجهیزات شبانه مجهز شدند. ما در این رزمایش تجهیزات رزم شبانه را کاملا ارزیابی کردیم که حاصل این ارزیابی‌ها وضعیت مثبت بود. در واقع هم تجهیزات خوب جواب داد و هم نیرو‌های عمل کننده استفاده خوبی از این تجهیزات داشتند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: نکته بسیار مهم این رزمایش ورود  بالگرد‌های نیروی زمینی سپاه درعملیات شبانه بود. این در حالی است که ما پیش از این چنین امکانی نداشتیم. در واقع این مهم توسط صنعت کشور و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه محقق شده است.

وی ادامه داد: واحد‌های هوانیروز سپاه به امکانات دید در شب و ناوبری شب و همچنین رزم شبانه مجهز شده اند. ارزیابی ما از نتایج این رزمایش این است که به همه اهداف آن دست پیداکرده ایم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا