ورزشی

ربیعی: حتی یک سوت به نفع ما زده نشد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، محمد ربیعی سرمربی تیم مس رفسنجان در نشست خبری حضور یافت و در خصوص عملکرد تیمش گفت: به تیم پرسپولیس خسته نباشید و تبریک می‌گویم. ما هم می‌توانستیم بازنده این بازی نباشیم. نیمه اول را تحت کنترل داشتیم و برنامه مان این بود که اول گل نخوریم و بعد اگر شد گل بزنیم. در نیمه دوم می‌خواستیم اشتباهاتمان را پوشش دهیم و برنامه جدید هم انجام دهیم اما اسیر یک ضربه ایستگاهی شدیم. روی این موضوع برنامه داشتیم و من از این مسئله ناراحتم که روی ضربه ایستگاهی گل خوردیم. بعد از بازی تغییراتی را انجام دادیم و دو سه توپ هم نزدیک باکس و حالت ضربه آوردیم و در همین حین بودیم که یک بازیکنمان را از دست دادیم. دیگر ده نفره خیلی سخت بود اما با تلاش و همت بازیکنان پیش رفتیم و زورمان را هم گذاشتیم اما یک جاهایی دستمان خالی بود. یک جاهایی بچه ها عجول بودند و استرس داشتند و می‌شد با اعتماد به نفس بیشتر کنترل کنیم اما خُب به هر حال به بازیکنان جوانمان حق می‌دهم چون اولین بار بود که در ورزشگاه آزادی بازی می‌کردند. فکر کنم در اولین فصل صعود به لیگ برتر عملکرد خوبی داشتیم اما نقاط ضعفی هم داریم که باید پوشش دهیم.

 

ربیعی درباره بازیکنانش گفت: کریم زاده 23 سالش است و اتفاقا بومی است و فکر کنم روی خطای دومش عجله کرد اما در همین بازی ها باید تجربه کسب کند. اما اگر اخراج نمی‌شد با ریتمی که داشتیم می‌توانستیم موقعیت بسازیم. تیمی با ظرفیت من نمی‌تواند در ورزشگاه آزادی تمام بازی را در اختیار گیرد و باید در زمان هایی از بازی این کار را انجام می‌دادیم. به هر حال ما 20-25 نفره ده نفره شدیم اما به هر حال این بازی تمام شده و ما چهار روز بعد مقابل ذوب آهن بازی داریم. عملکردمان قابل دفاع است، نتیجه قابل دفاع نیست چون می‌توانستیم از این زمین امتیاز برداریم. این نتیجه رخ داد و ما باید بیشتر به جوانان میدان بدهیم و بازیکنان جوان باید تجربه کسب کنند.

 

او درباره اهداف تیمش توضیح داد: ما یک تولید هدف داریم و بعد یک تولید راندمان. باشگاه یک هدف گذاری داشت و ما یک راندمان ایجاد کردیم که فکر می‌کنم کاری که کردیم باتوجه به این که سال اول حضورمان است، خوب است. تیم ها معمولا در سال اول یا سقوط می‌کنند یا در منطقه سقوط هستند. امروز تیمی که دیدید، از 10 سهمیه لیگ برتر ما پنج بازیکن را نداشتیم که دو تا بازیکن باتجربه بودند و برای همین بازی ها می‌خواستیم. ما در نیم فصل نقاط ضعیف را ترمیم می‌کنیم اما فکر نکنم تغییرات آنچنانی داشته باشیم.

 

وی درباره داوری گفت: به او احترام می‌گذارم اما چندصحنه را با آقای حاج ملک اختلاف نظر دارم. فکر کنم او با پرسپولیسی ها مهربان بود و هیچ سوتی به نفع ما نبود. یکی از توپ ها کعبی تکل زد اصلا به توپ نرسید اما خطا گرفت. ما به او احترام می‌گذاریم و شاید الان اشتباه می‌کنیم.

 

ربیعی درباره شرایط تیمش در تقابل با پرسپولیس عنوان کرد: به هر حال بازی برابر پرسپولیس و استقلال، عیار تجربه خیلی مهم است. ما دو سه بازیکن باتجربه نداشتیم، گلایه ای نداریم چون تکلیفمان مشخص است. هومن ربیع زاده 21 ساله است، او باید در همین جاها آبدیده شود. به بچه ها خسته نباشید می‌گویم، اشتباه فردی هم داشتیم اما در پنج هفته اخیر بهترین تیم بودیم. حریف نایب قهرمان آسیاست و 80-90 درصد بازیکنانش سال هاست در کنار هم بازی می‌کنند. ما تلاش می‌کنیم شخصیت مس رفسنجان را به حالت برجسته ای برسانیم.

سرمربی مس با اشاره به گل خوردن از روی ضربه ایستگاهی اظهار داشت: ما بسیار روی موارد ضربات ایستگاهی برنامه ریزی کرده بودیم و ما از این موضوع ناراحتیم. ما تا قبل از گل خیلی بازی را کنترل کردیم اما این نوع بازی ها که شما سعی می‌کنید راه های تهاجم نایب قهرمان آسیا را ببندید و بعد موقعیت ایجاد کنید، خیلی سخت است که روی ضربه ایستگاهی گل بخورید. با این که نفر گذاشتیم و برنامه داشتیم و من از این بابت ناراحتم.

او در پایان گفت: امیدوارم همه کشور در صحت و سلامت باشند و غم نبینند. درگذشت آقای میناوند و انصاریان را تسلیت می‌گویم و امیدوارم این ویروس هرچه زودتر از ایران و دیگر نقاط دنیا برود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا