سیاسی

جنگ افروزان علیه ملت ایران به زباله دان تاریخ رفتند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم دیدار سفرای خارجی مقیم تهران با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که در آستانه ۲۲ بهمن و جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی انجام شد، در سخنانی با تبریک جشن پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سال گذشته سال پرالتهابی برای همه ما بود و بیماری پاندمیک کووید ۱۹ دنیا را به چالش کشید و نشان دهنده همبستگی جهانی برای مقابله با این بحران جهانی و این درد مشترک بود.

وی افزود: سال گذشته همه دنیا برای مقابله با درد مشترک در کنار هم آمدند به جز یک رژیم منحوسی که تلاش خودش را برای استفاده از این درد مشترک برای پیشبرد اهدافش قرار داد با این خیال واهی که بتواند با فشار بر مردم بزرگ ایران، ما امروز شاهد برگزاری این مراسم نباشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: امروز شاهد هستیم که مردم ایران در برابر جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی ترامپ مقابله کردند و امروز سرافرازتر از هر روز دیگر در برابر تاریخ و در برابر جهان ایستاده‌اند و آن‌ها که بر علیه این ملت جنگ به پا کردند، در نهایت بر علیه ملت خودشان هم جنگ به پا کردند و پس از آن به زباله‌دان تاریخ رفتند.

وی افزود: این شاید بهترین درس برای آیندگان باشد مردمی که در برابر جنگ و فشار ایستاده‌اند، مردمی که بدون حمایت خارجی بدون هیچ کمکی بر یک رژیم تا به دندان مسلح پیروز شدند و مردمی که در برابر تروریسم اقتصادی ایستادند، با این مردم جز با کرامت و جز با احترام نمی‌توان سخن گفت.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: این درسی برای دولت جدید آمریکا و برای همه کشورهاست که بدانند چگونه با این مردم بزرگ باید برخورد کرد.

ظریف در ادامه افزود: ما امروز در شرایطی به استقبال جشن پیروزی انقلاب اسلامی می‌رویم که وابستگی ما به نفت از هر زمان دیگر کمتر شده، مردم ما سختی کشیدند، مردم ما درد و رنج کشیدند، اما در برابر زورگویی تسلیم نشدند و هیچ گاه تسلیم نخواهند شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این مراسم تصریح کرد: این گزارشی است که من به عنوان یک عضو کادر دیپلماتیک و شما به عنوان همکاران من در کادر دیپلماتیک باید به دنیا مخابره کنیم. امروز روز مخابره کردن این پیام به دنیاست که مردم ایران در برابر احترام با احترام جواب می‌دهند و در برابر تهدید و فشار با مقاومت جواب می‌دهند.

ظریف در خاتمه تاکید کرد: هر که مردم ایران را تهدید کرده به زباله دان تاریخ پیوسته و این مردم کماکان بلندقامت ایستاده‌اند، این درس بزرگ و افتخار بزرگی برای من و امثال من است که خدمتگزار این مردم بزرگ باشیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا