سیاسی

گام دوم باید فصل جدید ایران را رقم بزند/ در تولید واکسن داخلی فرصت سوزی شد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش‌دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۹) مجلس گفت: دهه فجر سرآغاز طلوع خورشید اسلام و مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا کرده است.

وی افزود: در ظلم شب جولان تاریکی طاغوت و سکوت سرد زمستان بیداد ناگهان این انقلاب خمینی بود که سپیده‌دم طلوع فجر را از مشرق زمین فرا گرفت و فرارسیدن بهار عدالت‌گستر را نوید داد که والفجر و لیال عشر؛ در حقیقت قیام امام روح الله با همراهی مردم ایران منادی بیدارباش بشریت برای استقبال از خورشید ولایت عظما بود که خود فرمود این رشادت‌ها از سحر شهیدان است و ما منتظر رؤیت خورشیدیم، آغاز عصر امام روح الله، آغازی بر پایان شبی پرالتهاب و مژده فرا رسیدن مطلع الفجر ورود مستضعفین جهان به دوره بین الطلوعین تاریخ برای درک مطلع‌الشمس به رهبری امام خامنه‌ای است.

نایب رئیس اول مجلس اظهار کرد: بی شک این زمزمه شهدای انقلاب است که با وقوع انقلاب اسلامی و ظهور انسان کاملی، چون امام (ره) بشر وارد عهدی تاریخی و جدید شده است. «عصر رجعت بشریت به معنویت، اخلاق و توحید». عصری که به انقلاب جهانی امام عصر (عج) و ظهور دولت پایدار حق منتهی خواهد شد.

وی افزود: آری، دولت پایدار حق فرا می‌رسد و انقلاب اسلامی ما فریاد عملی انتظار موعود بود که اینک نه تنها از ایران که این فریاد در سال‌های اخیر از لبنان و عراق تا یمن و کشمیر از نیجریه و بحرین تا آذربایجان و فلسطین به گوش می‌رسد.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: این بینش به انقلاب اسلامی که دهه فجر نماد تقویمی آن است، قطعا از جنس نگرش انحرافی تاریخ‌نگاری هگلی نیست، بلکه این نگاه از جنس تاریخ آگاهی و در نسبت با موعودگرایی تعریف می‌شود؛ چراکه معتقدیم انقلاب اسلامی زمینه ساز پدیده‌ای یکتا در افق تحولات آینده جهان است که مژده ظهور آن یکتا را به امام جبهه مقاومت و رهبر انقلاب بزرگ جهان اسلام و انجمن‌های اسلامی، دانشجویان اروپا و آمریکا داده است. هم او که خط بشارت استقبال از خورشید ولایت در گام دوم انقلاب را به جوانان خویش الهام کرد.

نایب رئیس اول مجلس اضافه کرد: همان که به پیروی از خمینی کبیر فرمود؛ دشمن بزرگ انقلاب اسلامی یعنی آمریکای فرعون صفت اکنون لب گودال است و در مسیر تحولات آینده جهان عنقریب مانند تایتانیک غرق خواهد شد و می‌بینید همین ابتدا جناب جو اعتراف می‌کند که دیگر آمریکا نمی‌تواند در عرصه‌های جهانی حاضر باشد.

وی افزود: از منظر تحولات اجتماعی امام جزء معدود رجال الهی بود که توانست یک ملت میلیونی را در تاریخ به میدان دین بیاورد و با سلطنت بر دل‌های مردم دلداده ایران سلطه ظلم پهلوی را ساقط کند. او توانست در سپهر گفتمان جدیدی که به ایران و جهان بر مبنای مکتب اهل بیت (ع) پیامبر (ص) معرفی کرد نقش مردم در حاکمیت را منطبق بر ولایت بازآفرینی کند و با منش مردم‌داری این اقیانوس عظیم را برای ساخت ساختاری جدید و بی‌سابقه در نظامات سیاسی دنیا به تلاطم درآورد.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: امام با مردم قیام کرد و با ایمان به ظرفیت مردم از مدل جدیدی از رابطه عمیق با مردم را در دنیای معاصر رونمایی کرد که استقبال شگفت‌انگیز بی‌سابقه و میلیونی ۱۲ بهمن نماد این مدل حکومت مردم‌پایه شد.

نایب رئیس اول مجلس اظهار کرد: پس انقلاب را باید مرهون فداکاری مردم و محصول قدرت مردم دانست و وعده الهی یدالله مع الجماعه. به واقع می‌توان ادعا کرد نسخه واقعی مردم سالاری و نه مدل جعلی و آمریکایی آن، پس از پیروزی انقلاب و آن هم در پرتو رابطه حضرت امام (ره) با امت شکل گرفت که این خود یکی از دستاورد‌های بزرگ جمهوری اسلامی است.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: احیای معنویت و اخلاق در جامعه رو به ابتذال پهلوی آن هم به کمک اراده و خواست خود ملت، احیای حفظ استقلال طلبی و عزت‌مندی و ظلم‌ستیزی با زنده کردن نهضت کربلا و عشق عاشورا در دل‌های مردم، احیای روحیه مستضعف‌نوازی و محرومیت‌زدایی با پرچم عدالت‌خواهی با مدل سازماندهی خدمات اجتماعی به دست خود مردم و نیرو‌های مردمی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی در گام اول است که اکنون با عنوان مدل‌های تمدن‌ساز در مرحله خودسازی و جامعه‌پردازی گام دوم حتماً قابل توسعه و تکمیل است.

وی افزود: اکنون که بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب و مرحله تاسیس نظام اسلامی می‌گذرد و ما شاهد فراز و فرود‌هایی در حرکت پرصلابت جمهوری اسلامی در مسیر چهل و اندی ساله تحقق اهداف خود هستیم، نشانه‌ها و نوسانات نبض جمهوری اسلامی اسلامی به ویژه در سال‌های اخیر از ضرورت یک حرکت جدید و کاملا جوان محور برای تحول عظیم در نظام مدیریت کشور با ما سخن می‌گوید. اینجا سخن از یک تحول عظیم در گام دوم انقلاب است که بیان آن در متن بیانیه گام دوم و خط مستقیم آن به دست خط امام امت و رهبر این انقلاب صادر شد.

نایب رئیس اول مجلس اظهار کرد: امروز بیش از دو سال از صدور راهبرد رهبری در ورود به گام دوم انقلاب گذشته است، راهبردی که مخاطب اصلی آن جوانان متعهد ایران عزیز و پیشرانان حلقه‌های میانی جوان نخبه کشورند. جوانان دارای ذهن فعال و زبان گویا در اقصا نقاط کشور.

قاضی زاده تاکید کرد: امروز لازمه استمرار حرکت انقلاب اسلامی، ایمان عملی به راهبرد رهبری و گام برداشتن در مسیر گام دوم و زمینه‌سازی برای ورود جوانان به مدیریت ارشد کشور است. برخی خستگان همچون لوکوموتیو کهنه و پوسیده هنوز در اتمسفر گذشته تنفس می‌کنند و در مقابل این فرمان فرمانده کل قوا تن به تحول در ساختار‌های کشور نمی‌دهند البته اشکال از ساختار‌ها نیست، اشکال از عادت است، اشکال از مدیریت ناکارآمد است که نمی‌خواهد اوضاع تغییر یابد.

وی ادامه داد: گام دوم انقلاب باید فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم بزند و در این مسیر رسالت مجلس نمایندگان ملت بسیار سنگین و راهبردی است، در واقع ریلی گذاری این مسیر بر عهده مجلس نمایندگان است، مجلس یازدهم از طرفی پشتوانه تجربه ۱۰ مجلس طی شده را به همراه دارد و از طرفی به عنوان اولین مجلس گام دوم باید تغییر نهادی در حکمرانی کشور را از خود شروع کند و نیز جهت و رفتار دولت‌های گام دوم را اصلاح کند.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: یکی از این موارد انتظار مردم از مجلس امید و انتظار، شفافیت در عمل به وظایف تقنینی و نظارتی خود است و امیدوارم با اراده قوی نمایندگان طرح شفافیت آ‌را که مطالبه مردمی است به تصویب برسد تا مجلس در پیشگاه مردم سرزنش نشود.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: اکنون حدود یک سال از پیدایش ویروس منحوس کرونا می‌گذرد و مردم خوبمان با این بیماری پیچیده دست و پنجه نرم می‌کنند، خانواده بزرگ بهداشت و درمان از جان و دل به میدان فداکاری برای سلامت ملت آمده‌اند تا جان خویش را سپر سلامتی هموطنان عزیزشان کنند. از همین جایگاه به خیل ارواح سفرکرده شهیدان جامعه پزشکی از صمیم قلب درود می‌فرستم و ضمن عرض خداقوت به فعالان جان بر کف مدافعان سلامت عرض ارادت و حق شناسی خود را به ساحت این فداکاران تقدیم می‌دارم. 

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: اگر در فرایند تولید واکسن کرونای داخلی فرصت سوزی نمی‌شد، شاید قبل از وارد شدن به فصل بهار زودتر به تولید واکسن داخلی می‌رسیدیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا