سیاسی

پاک فطرت: دولت در بازار بورس شفاف سازی کند/ نیکزاد: کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند باید پاسخگو باشند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، علیرضا پاک فطرت در جلسه علنی امرو مجلس شورای اسلامی با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: تذکر بنده به وزیر صمت است، با اشاره به ناتوانی وزارت صمت در کنترل بازار و قیمت اجناس خوراکی و مصرفی، متاسفانه روز به روز بر قیمت‌ها افزوده می‌شود. یک روز مرغ، یک روز تخم مرغ و روز دیگر قیمت روغن، هر روز یک مشکلی در بازار به وجود می‌آید و در نهایت هم افزایش قیمت را در پی داریم.

وی با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی مطرح کرد: قیمت مصالح ساختمانی خصوصا سیمان و فولاد هر روز در حال افزایش است، آقای رزم حسینی آیا می‌دانید قیمت سیمان در یک ماه گذشته بیش از ۲ برابر شده است، قیمت سیمان دست دلال‌ها افتاده و وزارت صمت باید نظارت بر بازار مصالح ساختمانی داشته باشد.

نماینده مردم شیراز تاکید کرد: تذکر بعدی بنده به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد است، متولی بازار بورس کیست؟ مگر نه اینکه باید دولت جوابگو باشد؟ دولت خیلی تلاش کرد که بورس فعال شده و مردم سرمایه‌های خود را به بورس بیاورند.

پاک فطرت در ادامه افزود: رئیس دولت شخصا به موضوع بورس وارد شد و مردم را به بورس دعوت کرد تا سرمایه‌های خود را بیاورند. مردم نجیب با اندک سرمایه‌های خود برای رونق تولید وارد بورس شدند.

وی ادامه داد: زن خانه داری که با حداکثر سرمایه خود، دانش آموز و دانشجو با پس انداز اندک، کارمند و کارگر با پس انداز ماهیانه خود وارد بورس شدند و متاسفانه سرمایه آنان به نصف تبدیل شده و تقلیل یافته است. اگر وضع به این منوال باشد مردمی که سرمایه‌های حلال اندک خود را به بورس آورده‌اند، دیگر رقبت نخواهند کرد در بورس بمانند در نتیجه دوباره دلالی رونق پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سرمایه، ویترین اقتصاد کشور است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود، تاکید کرد: بورس هم ویترین اقتصاد کشور در بحث تولید است، بورس تبدیل به حیاط خلوت وزارت اقتصاد شده است که هرگونه بخواهد با آن به صورت دستوری برخورد می‌کند، لذا به وزیر اقتصاد دستور می‌دهیم که بورس را با حساب و کتاب مدیریت کند، دولت باید در بورس شفاف سازی کرده و دست رانت خواران را قطع کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: تذکر بعدی من به هیئت رئیسه مجلس است که طبق ماده ۲۲ نظم مجلس باید رعایت شود، مجلس در رأس امور است و نظم مجلس در زمان پاسخگویی وزرا باید رعایت شود.

در ادامه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس با اشاره به موضوع بورس مطرح کرد: کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند و مردم دعوت آن‌ها را پذیرفته‌اند، در مقابل این دعوت باید پاسخگو باشند و احساس مسئولیت کنند، چرا که ممکن است روزی مردم را دعوت کنیم و مردم آن را نپذیرند، کسانی که مردم را دعوت کرده‌اند باید در مقابل آن احساس مسئولیت کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا