سیاسی

سوم اسفندماه موعد خروج ایران از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، زهره الهیان در جلسه علنی امروزمجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام دهه فجر، از مواضع قاطعانه، حکیمانه و مدبرانه اخیر مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی تقدیر کرد و گفت: به عنوان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حمایت خود و مجلس را نسبت به این مواضع اعلام می‌دارم.

وی افزود: پیام مواضع اخیر رهبری در بیان شروط بازگشت ایران به برجام، پیام عزت و اقتدار ملت ایران بود و ایشان با این بیانات این پیام را به دشمنان نظام و نفوذی‌های داخلی دادند که عزت و اقتدار ملت ایران قابل معامله با هیچ چیز نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی  تأکید کرد: از دولت می‌خواهیم که اجرای قانون لغو تحریم‌ها را بسیار جدی بگیرند؛ ضمن تشکر از سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه که طبق قانون مصوب مجلس در خصوص غنی‌سازی ۲۰ درصد عمل کردند، اما منتظر هستیم بر اساس ماده (۵) این قانون رآکتور جدید هر چه سریعتر طراحی و راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: طبق این قانون از زمان تصویب آن اگر لغو تحریم‌ها صورت نگیرد خروج جمهوری اسلامی ایران از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی ضروری است؛ لذا منتظر سوم اسفند ماه موعد اجرای این مهم هستیم و انتظار داریم دولت در این تاریخ خروج ایران از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را رقم بزند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا