فناوری

سرمایه گذاری بیش از 300 میلیارد تومانی «حرکت اول» در کسب و کارهای دیجیتال

پنل اس ام اس هیرو

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

«حرکت اول» به عنوان هلدینگ سرمایه‌گذاری جسورانه گروه همراه اول، در سال 1399 با سرمایه‌گذاری بیش از 150میلیارد تومانی در شش کسب و کار موفق، بالاترین حجم سرمایه‌گذاری را در کشور داشته و درنظر دارد در سال 1400 با بودجه بیش از 300 میلیارد تومان، در استارتاپ‌های مرحله میانی، تزریق سرمایه نماید.

شرکت کسب و کارهای نوپای «حرکت اول»، در راستای برنامه راهبردی پنج ساله شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، در مهر 1397 به عنوان هولدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول تاسیس شده است. ماموریت «حرکت اول»، توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال، در راستای تحقق رویای دیجیتال گروه همراه اول، با بهره‌گیری از تیم متخصص و چابک و حمایت از کسب و کارهای جسور و توانمند، در دسته های حمل و نقل و گردشگری، خدمات مالی و بیمه، تجارت الکترونیک، آموزش، سلامت و ارتباط و رسانه و تکنولوژی های نوآورانه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت حرکت اول، این شرکت که در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری در کسب و کارها در مرحله میانی  و بالاتر ، فعال است، توانسته است در سال 99 با رصد و ارزیابی بیش از 170کسب و کار فعال، در شش کسب و کار موفق، بیش از 150میلیارد تومان، سرمایه گذاری نماید و از لحاظ میزان حجم سرمایه‌گذاری، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری جسورانه کشور محسوب می شود.

IraniCard

قابل ذکر است در راستای ایفای مسولیت اجتماعی در گسترش و توانمندسازی اکوسیستم استارتاپی ایران، در سال جاری، این شرکت  با مشارکت در شرکت هوشمند اول برنای اصفهان (هاب اصفهان) و  شرکت هوشمند اول برتر شیراز (هاب شیراز) و شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب بهشتی) با همکاری دانشگاه های اصفهان، شیراز و بهشتی، با هدف کمک به رشد اکوسیستم دیجیتال با مشارکت دانشگاه های سراسر کشور، به راه اندازی شتابدهنده در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، یادگیری از طریق بازی و سایر حوزه های مرتبط با دسته های اصلی حرکت اول، نموده است.

مهندس محمد مهدی عباسخانی، مدیر عامل این شرکت در زمینه سیاست های سرمایه گذاری در حرکت اول گفت: یکی از عوامل موفقیت و تمایز حرکت اول با سایر نهادها و صندوق های همکار، سرمایه گذاری در مقیاسی بالاتر از سایر همکاران است، به بیان دیگر حرکت اول محدودیتی در میزان سرمایه گذاری نداشته و ملاک انتخاب شرکت های پرتفو، جذابیت بازار ازجمله اندازه و مقیاس آن و توانمندی تیم، است.

نگاه حرکت اول به کسب و کارهای برای سرمایه گذاری، همراهی است و درصورت نیاز به سرمایه گذاری مجدد در راندهای بعدی نیز این کسب و کارها می توانند روی حمایت حرکت اول، حساب نمایند.

به گفته‌ی مهندس عباسخانی، برای حرکت اول اعضای تیم از اهمیتی خاصی برخوردار است و اولویت حرکت اول، سرمایه گذاری روی تیم های جسور و چابک و سرمایه گذاری بر کسب و کارهایی است که نوآورانه باشند یا تغییر اساسی در بازار ایجاد می کنند یا پیشرو بازار را به چالش می کشند.

ایشان همچنین ذکر کردند که حرکت اول، توجه ویژه ای به کسب و کارهای بین المللی دارد و تاکنون روی یک استارت آپ موفق در کشورهای همسایه سرمایه گذاری کرده است.

مهندس عباسخانی بر رابطه برد- برد با شرکت های پرتفو تاکید ویژه داشته و اعلام کرد که حرکت اول در سرمایه گذاری تمایلی به دریافت سهام بالا نداشته تا انگیزه برای توسعه و موفقیت شرکت در بنیان گذاران و تیم اصلی، باقی بماند.

فضای مذاکره صریح و شفاف و قرارداد منعطف، از دغدغه های صاحبین کسب و کارها در فضای ارتباطی با سرمابه گذاران است که به گفته آقای مهندس عباسخانی این موضوع از نکاتی است که برای حرکت اول اهمیت داشته و یکی از مزیت های کلیدی این شرکت، توافق و قراردادی است که برای هر دو طرف از جذابیت های لازم برخوردار باشد.

وی، همچنین اعلام کرد، حرکت اول در نظر دارد در سال 1400با بودجه بیش از 300میلیارد تومان، در استارتاپ هایی که بازار بزرگ و قابل جهش و پتانسیل رشد بالا و مستمری دارند،  تزریق سرمایه نماید.

گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حرکت اول، می‌توانند به سایت آن به آدرس http://harkataval.com/مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا