ورزشی

در سپاهان فرصت نفس گرفتن نیست

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، به جرات می توان در مورد سپاهانِ لیگ بیستم این جمله را نوشت که به استثنای پیام نیازمند، در 13 هفته گذشته هیچ مصونیتی برای هیچ بازیکنی در ترکیب اصلی سپاهان وجود نداشته است.

سپاهان با محرم نویدکیا از ترکیب 3-3-4 در مسابقات لیگ بیستم استفاده می کند و سرمربی طلایی پوشان اصفهانی گزینه های زیادی برای انتخاب 11 بازیکن اصلی تیمش در اختیار دارد که ما در ادامه مطلب به شاخص ترین بازیکنان این تیم در پست های مختلف زمین پرداخته ایم.

 

قلب خط دفاعی؛ هیچ کس ثابت نیست

محمد نژاد مهدی، محمد رضا مهدی زاده، گئورگی گولسیانی و عزت پورقاز چهار بازیکن سطح بالای سپاهان در این پست هستند و محرم نویدکیا نیز به تناوب در بازی های اخیر از این 4 بازیکن استفاده کرده است. در جریان پیروزی در دربی اصفهانی این عزت و نژادمهدی بودند که دو بازیکن ثابت تیم شده بودند ولی در بازی های گذشته مهدی زاده و گولسیانی دو بازیکن ثابت تیم بودند. این 4 بازیکن به خوبی می دانند که یک لغزش کار آنها را برای رسیدن به ترکیب اصلی چقدر سخت خواهد کرد.

 

 

دفاع چپ؛ نورافکن انتخاب اول

اگرچه نورافکن در این پست انتخاب اول محرم نویدکیا در بازی های اخیر بوده ولی گاهی نیز فرصت به شایان مصلح داده شده؛ ضمن اینکه مهدی ترکمان نیز پس از روزهای سختی که در سپاهان داشت، حالا شرایط حضور در ترکیب اصلی را پیدا کرده است. به این سه بازیکن می توان مهدی زده را نیز اضافه کرد که توانایی بازی در این پست را دارد.

 

دفاع راست؛ فعلا دانیال روی بورس است

محرم شروع فصل را با دانیال در پست دفاع راست آغاز کرد ولی در ادامه مرتضی منصوری جانشین او شد و عملکرد خوبی داشت و اسماعیلی فر بود که به پست هافبک منتقل شده بود. حالا اما از دیدار برابر نفت آبادان فرصت به دانیال اسماعیلی فر به ترکیب اصلی راه پیدا کرده و ثبت یک گل و یک پاس گل منصوری را نیمکت نشین کرده است. رضا میرزایی بازیکن دیگری است که توانایی بازی در این پست را دارد.

 

 

خط میانی؛ بازیکنان آماده در انتظار فرصت

محمد کریمی و سروش رفیعی دو بازیکنی بوده اند که در 14 بازی اخیر فرصت بسیار بیشتری از سایر بازیکنان تیم برای حضور در این پست داشته اند. جلال علی محمدی دیگر بازیکنی است که سبک بازی او مورد علاقه محرم نویدکیا قرار دارد و یکی از گزینه های اصلی او برای حضور در ترکیب اصلی. علاوه بر این سه بازیکن، محمدرضا خعلتبری نیز در بازی های گذشته فرصت حضور در قسمت میانی میدان را پیدا کرده و در صورتی که عفلتی از این چند بازیکن سر بزند، دانیال اسماعیلی فر نیز در دسترس محرم قرار دارد. ضمن اینکه یاسین سلمانی 18 ساله نیز با گل زیبایی که در مقابل ذوب آهن ثبت کرد، حالا شانس بسیار بیشتری نسبت به بازی های گذشته برای رسیدن به ترکیب اصلی برای خودش متصور است. در این پست بازیکنانی نظیر حامد بحیرایی و محمد پاپی هم حضور دارند و البته مهدی کیانی خیلی زود از فهرست تیم کنار رفت و در پنجره زمستانی احتمالا اولین جدا شده تیم خواهد شد.

 

مثلث میانی؛ سجاد نمی خواهد از ترکیب دور بماند

محمد رضا حسینی، استنلی کی روش و سجاد شهباززاده سه بازیکن اصلی سپاهان در این سه پست ( وینگر راست و چپ و مهاجم هدف) بوده اند؛ با این حال در دربی اصفهان کی روش از ترکیب دور ماند تا پس از مدت ها فرصت به حضور فیکس محمد محبی برسد. رضا میرزایی، روح الله باقری، رضا میرزایی و رضا دهقانی سایر مدعیان این سه پست هستند و محمدرضا خلعتبری نیز تخصص بازی در دو پست وینگر راست و چپ را دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا