سیاسی

برای بازگشت به برجام فقط دو راه پیش‌روی بایدن قرار دارد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه،  محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در توئیتی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، در خصوص بازگشت این کشور به توافق وین گفت که دو راه پیش‌روی دولت جدید ایالات متحده قرار دارد.

ظریف در این خصوص نوشت: آمریکا توافق هسته‌ای را ترک و آن را نقض کرد بنابراین این ایالات متحده است که باید بازگردد و تعهداتش را اجرایی کند.

وی افزود: رئیس‌جمهور بایدن این انتخاب را دارد: ترک کردن سیاست‌های شکست‌خورده ترامپ یا ادامه شکست‌های وی. ادامه این شکست‌ها فقط شکست‌های بیشتری را در پی دارد.

وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با «فرید زکریا» در شبکه سی‌ان‌ان با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی برای مذاکره با ایران برای یک توافق جدید که شامل مساله موشکی هم باشد تاکید کرد که برجام یک توافق است که از طریق مذاکرات به دست آمده و نمی‌تواند دوباره مورد مذاکره قرار بگیرد.

وزیر امور خارجه درباره برجام هم گفت که آمریکا باید ضمانت‌هایی بدهد که اقداماتی نظیر آن چیزی که دولت آمریکا اتخاذ و طی آن توافق هسته‌ای را نقض کرد، تکرار نشود.

ظریف در ادامه گفت که توقف پایبندی به پروتکل الحاقی به معنای بسته شدن کامل در‌ها برای احیای توافق هسته‌ای نیست. وزیر خارجه افزود چنانچه آمریکا خواستار احیای مفاد توافقی است که از آن خارج شده، وظیفه دولت بایدن آن است که به این توافق متعهد شود.

برای بازگشت به برجام فقط دو راه پیش‌روی بایدن قرار دارد

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا