سیاسی

اعلام برنامه‌های یوم‌الله ۲۲ بهمن

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه  احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی امروز دوشنبه در نشست هماهنگی برنامه های سالروز حماسه یوم‌الله ۲۲ بهمن گفت: از همه بزرگوارانی که در این مراسم هستند کمال تشکر را دارم که برای هم افزایی این مراسم بسیار مهم در اینجا هستید. این ایام الله و چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی را که مزین به میلاد حضرت زهرا نیز هست خدمت همه شما تبریک عرض می کنم.

او ادامه داد: در جریان هستید که این برنامه با همه سال ها متفاوت است و از همین رو آگاهی بخشی هم ضرورت بیشتری دارد، همه مردم ایران اسلامی واقف هستند که یوم الله ۲۲ بهمن یک مراسم تشریفاتی نبوده، بلکه یک پدیده استثنایی در جهان است که همه اقشار جامعه را در برمی گیرد و به معنای تجدید بیعت با آرمان های انقلاب و فرامین رهبری و آمادگی در راستی مسئولیت پذیری در صیانت از انقلاب اسلامی است.

لطفی افزود: غلبه مستضعفان بر مستکبران از ویژگی های این روز و حضور مردم در صحنه هم یکی از ویژگی های بارز آن است که امام خمینی از همین رو درباره فرموده آن فرموده‌اند که این روز، عید بزرگ اسلامی است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: در جریان هستید که ما معمولا برنامه ریزی برای این روز را از مدت ها قبل شروع می‌کنیم، از همین رو از شهریور ماه با ۲۴ کارگروه تخصصی بیش از ۴۲ عنوان فعالیت و مراسم پیش‌بینی و برنامه ریزی و مصوب شد و با همراهی مردم عزیز با رعایت دقیق همه شیوه نامه های بهداشتی و آنچه مد نظر وزارت بهداشت بود این مراسم را از ۱۲ بهمن که سالروز ورود پربرکت امام بود آغاز کردیم.

او گفت: بزرگداشت بسیج فداکار و خدمت مومنانه و مدافعان سلامت از برنامه های ما در این مراسم است و رزمایش خدمت مومنانه یکی از برنامه هایی است که تحت ۴۲ کار گروه پیش بینی شده است. همچنین روز ۲۲ بهمن به نام حاج قاسم سلیمانی نام گذاری خواهد شد و حسن ختام هم جشن بزرگ انقلاب اسلامی خواهد بود.

لطفی بیان کرد: همچنین ویژه برنامه ما به نام جشن بزرگ شکوه صبر و شکر در ساعت۱۸:۳۰ روز بیست‌ودوم بهمن در بقاع متبرکه سراسر کشور و به خصوص حرم حضرت معصومه برگزار و نور افشانی هم در ۳۰ مرکز استان و ۴۰۰ شهرستان برگزار خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین مانند گذشته طرح هر خانه یک پرچم به یاد بانگ الله اکبر مردم شریف کشورمان برگزار خواهد شد و همانند گذشته بانگ الله اکبر هر خانه را در شب قبل از سالروز حماسه ۲۲ بهمن را شاهد خواهیم بود. علاوه بر این در سفارت‌خانن ۶۳ کشوری که رایزنی فرهنگی داریم، برنامه های مرتبط برگزار خواهد شد.

لطفی اضافه کرد: ما پنج پیش‌فرض را برای چگونگی برگزاری این مراسم مد نظر داشتیم. اولین پیش فرض این بود که راهپیمایی نمادین با حفظ شیوه نامه های بهداشتی برگزار شود، اما ممکن بود موفق نشویم، گزینه بعدی ما این بود که اجرای برنامه با چیدن صندلی و فاصله برگزار شود، اما بازهم ممکن بود عملی نشود،  فرضیه بعدی این بود که استثنائا از ظرفیت خودروها استفاده و خانواده ها سوار بر اتومبیل در این تظاهرات حضور یابند، فرضیه بعدی این بود که از موتور سیکلت استفاده کنیم، گزینه پنجم این بود که خودرو و موتور در این مراسم استفاده شود که طبق نظرسنجی که از مردم صورت گرفت بیش از چهل درصد مردم به ترکیب خودرو و موتور رای دادند و این موضوع در سراسر کشور و فارغ از همه رنگ بندی های کرونایی برگزار خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: ناگفته نماد که ما هرگز فراخوانی تحت عنوان راهپیمایی و یا برگزاری تجمع نداشته و نخواهیم داشت، خودداری از راهپیمایی و فراخوان برای تجمع یکی از تاکیدات مهم ماست و از برگزاری طرح جایگزینی موتور، ماشین و دوچرخه استفاده خواهیم کرد.

او اضافه کرد: این مراسم همزمان در بیش از هزار شهر و روستا برگزار خواهد شد و در تمامی شهرها و روستاها محور حرکت خود را از مساجد قرار
خواهیم بود، زیرا مساجد همواره میعادگاه مردم و ایجاد انقلاب اسامی بوده است.

در حال تکمیل….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا