ورزشی

کربکندی: اخراج رضایی می‌توانست زودتر رخ بدهد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، سرانجام عصر روز شنبه 19 بهمن ماه هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن تصمیمی که می خواست چند هفته قبل بگیرد را عملی کرد و رحمان رضایی از هدایت تیم فوتبال باشگاه برکنار شد.

 رسول کربکندی در همین زمینه در گفتگویی که با رادیو ورزش داشت، اینطور حرف هایش را آغاز کرد و گفت: شرایطی پیش آمد که قبل از بازی با نفت مسجد سلیمان تصمیم به قطع همکاری گرفته شد و با توجه به اینکه داور یک گل سالم ذوب آهن را مردود اعلام کرد، مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند این بازی را برد به حساب آورند و با برد نساجی به اعتماد به نفس کافی رسیدند، تا اینکه بعد از شکست مقابل سپاهان تصمیم به پایان همکاری گرفته شد. در همه جای دنیا مرسوم است وقتی تیم نتیجه نمی گیرد نیاز به شوک است که ما این کا را انجام دادیم. 

او سپس اضافه کرد: و این نکته را عرض کنم که این اتفاق می توانست هفته ششم یا هفتم بیفتد ولی هییت مدیره فرصت زیادی به رحمان رضایی داد که متاسفانه نتوانست انتظارات را براورده کند.
سخنگوی باشگاه ذوب آهن در پاسخ به اینکه چرا این تیم در چند سال گذشته  در پایین جدول قرار دارد و برای نیفتادن می‌جنگد عنوان کرد: بخشی به تغییر مدیریت و بخشی از آن به از دست دادن بازیکنان کلیدی که از تیم جدا شده اند بر میگردد.

 پیشکسوت ذوب آهن در ادامه و در واکنش به این سوال که پیش تر رحمان رضایی مصاحبه ای علیه او انجام داده بود، توضیح داد: از آن روز که رحمان رضایی مصاحبه کرد تا الان من جواب ایشان را ندادم، چون اگر جوابش را می دادم ذوب آهن لطمه می خورد و از این کار امتناع کردم. از روز اول که رحمان رضایی به ذوب آهن پیوست ، من در باشگاه نبودم که موافق یا مخالف حضور ایشان باشم و بعد ازاینکه تمرینات ابتدای فصل شروع شد و تیم شکل گرفت من به عضویت هیئت مدیره در آمدم و تاکید می کنم زمان انتخاب سرمربی در ابتدای فصل اصلا و ابدا هیچگونه دخالتی در کار ذوب آهن نداشتم. 

مربی سابق ذوب آهن در ادامه با اشاره به بیانیه ای که پیش از دیدار این تیم برابرسایپا منتشر شد، اضافه کرد: بعد از آن بیانیه ای از سوی هییت مدیره تنظیم شده بود که من به عنوان سخنگوی باشگاه وظیفه داشتم مصوبات هیئت مدیره را اعلام کنم. اشتباه رحمان رضایی این بود که فکر می کرد مصوبه را من تنظیم کرده ام و اعلام آن هم برعهده من است؛ در حالی که به من دستور داده می‌شد که رسانه ای شود و آن را رسانه ای می‌کردم. رحمان رضایی اخلاق را زیر پا گذاشت و حرف هایی زد و توهین هایی به من کرد که بخاطر ذوب آهن گذشت کردم و سعی کردم در این دعوا رو در رو قرار نگیرم.

عضو هییت مدیره ذوب آهن در پاسخ به اینکه گزینه های جانشینی رضایی مشخص شده یا خیر و در دیدار برابر مس رفسنجان چه کسی روی نیمکت خواهد نشست، توضیح داد: با سه یا چهار گزینه در حال مذاکره هستیم و هیچکدام قطعی نشده است؛ قبل از این هم با هیچ مربی صحبت نکرده بودیم و قرار بر این نبود که اگر تیم نتیجه گرفت دست به تغییر سرمربی بزنیم. کمیته فنی نظر نهایی را پیرامون انتخاب یکی از این سه گزینه که اسمی از آنها نمی‌توانم بیاورم می دهد و آن انتخاب می شود.

در ادامه مجری در خصوص اینکه ساکت الهامی و علیرضا منصوریان جزو گزینه های ذوب آهن هستند یا خیر گفت: اگر می خواستم اسم بیاورم که همان ابتدا گزینه های مد نظر باشگاه را اعلام می‌کردم و نمی توانم اسمی بیاورم.

از کربکندی پرسیده شد که آیا ممکن است خودش هدایت تیم را برعهده بگیرد یا به عنوان مدیر فنی فعالیت کند؟، او به این سوال اینطور واکنش نشان داد: امکان ندارد چنین اتفاقی بیفتد و از روزی که به ذوب آهن برگشتم تحت هیچ شرایطی فکر مربی گری در سر ندارم و قبول نمی‌کنم. هر کادر فنی که انتخاب می شوند باید بتوانند به صورت مستقل به کار خود ادامه دهند و آقا بالا سر برای آن نباید در نظر بگیریم که فردا اگر نتیجه نگرفت، ضعفش را توجیه نکند و آنها را بیاندازد گردن شخصی دیگر که به عنوان مدیر فنی یا هر عنوان دیگری به او مشورت می داده است.

در پایان کربکندی در پاسخ به این سوال که دلیل استفاده از لفظ پدر خوانده توسط رحمان رضایی در مصاحبه‌هایش چه بوده و اینکه آیا او در امور فنی دخالت می کرده یا خیر، عنوان کرد: من به ایشان فقط یک جمله گفتم که اصلا تفکر مربی گری ندارم و تنها می‌توانم تجربیاتم را در اختیارت قرار دهم؛ گفتم که اگر تمایل داشتی می توانی از تجربیات من استفاده کنی و از آنجا که تشخیص دادم دوست ندارند از تجربیات بنده استفاده کنند حتی به مباحث فنی نزدیک نشدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا