ورزشی

پیشکسوت باشگاه استقلال در انتظار جواب تکه برداری 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1736157/41

زمان: 10:17  
1399/11/19

بازدید: 5,977

علی چینی دور از دنیای فوتبال و مربیگری؛ 

علی چینی 15 سال پیش پیوند کلیه انجام داد و حالا و پس از سال ها که با یک کلیه به زندگی ادامه داده، با مشکلاتی مواجه شده است.

به گزارش “آلانه”، علی چینی مربی تیم فوتبال چوکای تالش پیش از دیدار تیمش مقابل نود ارومیه در چارچوب هفته دوازدهم رقابت های لیگ یک به دلیل بادی که در یکی از پاهایش ایجاد شده بود، با پزشک معالجش تماس گرفت و سپس با توصیه او در بیمارستان لبافی نژاد بستری شد تا به صورت دقیق تری تحت درمان قرار بگیرد. 

چینی سپس یکی دو روزی در بیمارستان تحت آزمایش های پزشکی قرار گرفت و از کلیه او برای بررسی دقیق تر شرایط تکه برداری شده است.

پس ازتکه برداری، علی رغم اینکه او باید ده روزی را در بیمارستان سپری می کرد تا جواب آزمایش برسد، به دلیل شیوع ویروس کرونا از پزشکش خواست تا ترخیص شود و در خانه تحت مراقبت منتظر جواب آزمایش ها بماند. او حالا امروز در شرایطی برخلاف هفته های گذشته همراه با چوکا در اردوی این تیم حاضر نیست و نمی تواند به علی لطیفی در دیدار تیمش برابر استقلال ملاثانی کمک کند که در خانه حضور دارد و در انتظار جواب آزمایش.

 

در صورتی که جواب آزمایشات تکه برداری مثبت باشد، علی چینی مدافع دو دهه پیش استقلال تهران با تجویز داور می تواند به روند عادی زندگی بازگردد ولی اگر کلیه او پس از 15 سال پس زده باشد، شرایط سختی پیدا خواهد کرد و دوباره مجبور به انجام پیوند کلیه می شود که البته مشکلات خاص خودش را به همراه خواهد داشت و سلامتی بازیکن سابق استقلال و مربی فعلی چوکا را به خطر می اندازد.

علی چینی در میانه دهه هفتاد به عنوان یک ستاره جوان در فوتبال ایران مطرح شد. او در تیم ملی امید ایران و باشگاه پیام مقاومت به عنوان یک مدافع کناری با قابلیت بازی در هردو پست دفاع راست و چپ مورد توجه تیم های مطرح قرار گرفت و درنهایت به استقلال پیوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا