سیاسی

وزیر کشاورزی در ترکیب شورای عالی مسکن قرار گیرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده میمه و شاهین شهر در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ماده دوم طرح جهش تولید و تأمین مسکن گفت: در این ماده قانونگذار ترکیب شورای عالی مسکن را تعیین کرده است که پیشنهاد می‌کنم وزیر جهاد کشاورزی هم به آن اضافه شود.

وی توضیح داد: در برخی از شهرها و روستاها زمین هایی که ملی هستند، هنوز به نام وزارت راه و شهر سازی نشده و وزارت کشاورزی و به تبع آن، سازمان منابع طبیعی متولی است. در نتیجه همکاری وزیر جهاد کشاورزی ضروری است. 

حاجی دلیگانی اضافه کرد: برخی شهرها طرح جامع ندارند که این مسئله ایجاب می‌کند وزیر جهاد کشاورزی در این ترکیب حاضر باشد تا برای واگذاری زمین‌ها جزء تصمیم گیرندگان قرار بگیرد و تصمیم گیری به درازا نکشد. حتی برای برخی شهرها که طرح جامع هم دارند و بنابر قانون زمین هایشان باید به نام وزارت راه می شد، چنین اتفاقی نیفتاده است.

همچنین حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات پیشنهاد کرد: با توجه به اعطای مسکن به نیازمندان و از آنجا که کمیته امداد مأمور ساماندهی و سازماندهی نیازمندان است، این نهاد در ترکیب شورای عالی مسکن قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: به علاوه وزیر جهاد کشاورزی هم به دلیل اینکه متولی برخی از زمین‌های ملی است، لازم است در این ترکیب جای داشته باشد. چراکه بخشی زمین ها در حوزه منابع طبیعی است.

در ماده دوم طرح جهش تولید و تأمین مسکن آمده است:

«شورای عالی مسکن» به منظور برنامه ریزی، سیاست گذاری، نظارت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در حوزه مسکن، با ترکیب زیر تشکیل می‌شود:

۱- رئیس جمهور (رئیس شورا)

۲- معاون اول رئیس جمهور (نائب رئیس)

۳- وزیر راه و شهرسازی (دبیر شورا)

۴- وزیر نیرو

۵- وزیر کشور

۶- وزیر صنعت، معدن و تجارت

۷- وزیر امور اقتصادی و دارایی

۸- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

۹- رئیس کل بانک مرکزی

۱۰- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

۱۱- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

۱۲- یک نفر از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون و انتخاب مجلس (به عنوان ناظر)

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا