سیاسی

هدف از سفر به مسکو تاکید بر روابط راهبردی و همکاری مشترک با روسیه است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان،  محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از سفر به مسکو برای دیدار با مقامات این کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره بر روابط راهبردی و همکاری مشترک با روسیه تاکید داشتند و براساس همین تاکیدات نیز سفر اول ما به مسکو صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: یکی از برجستگی‌های این سفر نیز این است که حاوی پیام مهمی در همین چارچوب هستیم و خرسند هستم که بگویم که روابط تهران و مسکو در حوزه اقتصادی، دفاعی امنیتی، صنعتی، فناوری، علمی و داننشگاهی بسیار خوب است و همین روابط دو جانبه مخصوصا روابط بین دو پارلمان موجب شده تا روابط میان دو کشور عمق پیدا کند و بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیس مجلس تصریح کرد: نکته دیگر این است که مشترکات زیادی بین ایران و روسیه در جهان و منطقه وجود دارد که این مشترکات فراوان ما را به این سمت سوق می‌دهد که فرصت‌های مشترک جهانی و منطقه‌ای را در چارچوب تشکیلات مناسب‌تر که به نفع مردم دو کشور، مردم منطقه باشد، بتوانیم پیش ببریم.

رئیس مجلس اظهار کرد: در این سفر ما ملاقات با روسای مجلس دوما و سنای روسیه را داریم و همچنین ملاقات‌هایی با مقامات عالی رتبه دولتی داریم که رایزنی در حوزه منطقه و جهانی را در بر می‌گیرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا