ورزشی

لطف بزرگ سازمان لیگ به تیم های دسته اولی 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1736326/34

زمان: 20:55  
1399/11/19

بازدید: 4,302

بازی های لیگ یک اینروزها در حالی پیگیری می شود که برخی تیم ها از امتیاز میزبانی محروم هستند و در شهرهای دیگر به میدان می روند. 

به گزارش “آلانه”، این به خاطر کیفیت نامطلوب برخی از زمین های بازی و نبود امکانات اولیه در استادیوم ها است. با این حال به نظر می رسد هنوز هم سازمان لیگ در تایید برخی از زمین ها برای برگزاری بازی های دسته اول مماشات می کند و البته سخت گیری صورت گرفته لطف بزرگ سازمان لیگ به تیم های دسته اولی است. چرا که این تیم ها پیش از حضور در لیگ برتر متوجه می شوند برای حرفه ای شدن اول باید یک زمین بازی خوب و استادیوم با امکانات کافی داشته باشند. 

 

سخت گیری که در فوتبال حرفه ای از دهه ها پیش وجود داشته و موجب شده تا همه تیم ها نظام مالی منظم داشته باشند؛ به این خاطر که در فوتبال حرفه ای مجوز حضور تیم ها در لیگ حرفه ای هر فصل تکرار می شود و یکی از الزامات ارایه رسید تسویه حساب با کادر فنی و ارایه تضمین برای تامین هزینه های فصل پیش رو است و از سویی محال است تیمی بدون استادیوم استاندارد مجوز حضور در لیگ حرفه ای را پیدا کند و به همین دلیل است که همه تیم ها صاحب استادیوم اختصاصی شده اند و به اولین چیزی که توجه می کنند یک زمین بازی خوب است. 

 

در لیگ یک به نوعی می شود گفت بیشتر تیم ها برای صعود به لیگ برتر با هم رقابت می کنند به این خاطر که موفقیت در این لیگ تنها با صعودبه لیگ برتر معنی پیدا می کند و سخت گیری هایی که سازمان لیگ در فصل جاری انجام داده بطور حتم موجب می شود در آینده ای نزدیک تیم ها دست کم یک استادیوم خوب برای برگزاری بازی مهیا کنند و شاید اگر این سخت گیری ها از قبل صورت می گرفت اکنون همه تیم های حاضر در لیگ یک یک استادیوم خوب برای بازی داشتند. جالب اینکه در لیگ یک هنوز برخی از تیم ها برای اینکه حریفان خود را شکست دهند بازی را به زمین نامسطح می برند و طبیعی است چنین تیم هایی هیچ گاه به لیگ برتر صعود نکنند و اگر هم صعود کنند حضور کوتاه مدت در بازی ها خواهند داشت. 

 

این سخت گیری ها در گام نخست به تیم های دسته اولی می آموزد که برای صعود به لیگ برتر ابتدا باید امکانات سخت افزاری و نرم افزاری حرفه ای داشته باشند. در غیر اینصورت صعود به لیگ برتر دستاورد ثمر بخشی نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا