سیاسی

خودکفایی مهم‌ترین دستاورد انقلاب برای نیروی هوایی ارتش

پنل اس ام اس هیرو

به  گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه،  امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه طلوع فجر اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مهم‌ترین دستاورد انقلاب برای نیروی هوایی خوداتکایی و خودکفایی در تمام زمینه‌های آموزش، تولید تجهیزات و… است در حالی که پیش از انقلاب اسلامی شاید تجهیزاتی را از خارج تأمین می‌کردیم، اما کاملاً وابسته بودیم و هر لحظه امکان داشت که تأمین این تجهیزات را قطع کنند و امکان استفاده از تجهیزات وجود نداشت.

وی افزود: یکی از کارکنان نقل می‌کند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از مستشاران آمریکاییِ نیروی هوایی ارتش هنگام خروج از کشور، درب اتاق خود را قفل می‌کند و می‌گوید تا زمانی که برگردم، کسی درِ اتاقم را باز نکند؛ یعنی آن‌ها تا آخرین لحظه امید به برگشت داشتند؛ چرا که امکان استفاده از تجهیزات فقط برای آمریکایی‌ها وجود داشت.

فرمانده نهاجا ادامه داد:، اما مهندسان و متخصصان داخلی نیروی هوایی با خودباوری و تخصص خود راه خوداتکایی و خودکفایی را در پیش گرفتند و استفاده از تجهیزات بسیار پیچیده را بدون نیاز به هیچ نیروی اجنبی ممکن ساختند؛ این خوداتکایی و خودکفایی نیروی هوایی ارتش در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی باعث شد تا همان تجهیزات را عملیاتی کنند و با استفاده از آن‌ها حماسه بیافرینند.

امیر نصیرزاده اضافه کرد: مهم‌ترین مقایسه بین دوران قبل از انقلاب و پس از انقلاب نیروی هوایی ارتش، مبحث عدم وابستگی و اتکا به نیرو‌های داخلی است؛ امروز همه مراحل تولید قطعات، پشتیبانی و آموزش توسط نیرو‌های داخلی انجام می‌شود و هیچ نیازی به سایر کشور‌ها نداریم؛ همین امر قدرت ایران را چندین برابر می‌کند.

وی در ادامه عنوان کرد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه پهپاد به‌موقع وارد شدند به نحوی که امروز از تمام زوایای تولید تجهیزات آن آگاهی دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: خلبانان نیروی هوایی کشورمان همواره سرآمد دوره‌ها و فعالیت‌ها و عملیات‌های خود بودند و در دوران جنگ تحمیلی اقدامات منحصر به فردی انجام دادند که سرآمد تمام دنیا شدند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا